Kdo je prvi strelec Tampa Bayja? Steven Stamkos? Ne, to je drugi center Tyler Johnson. 24-letni Američan ima je na 41 tekmah dosegel že 17 golov in prispeval 28 podaj za 45 točk, s čimer je tretji najučinkovitejši hokejist NHL-a. Foto: Reuters
Semjon Varlamov (Colorado Avalanche)
V zadnjih 20 letih sta "shutout" s 54 obrambami in več zabeležila le dva vratarja: Semjon Varlamov in zdajšnji trener Colorada Patrick Roy. Foto: Reuters
Toronto Maple Leafs
Randy Carlyle je čudežno preživel že poletno čistko. Lani so Maple Leafsi ostali brez končnice zaradi popolnega zloma ob koncu rednega dela, ko so izgubili osem tekem zapored brez ene same tolažilne točke. Ceno so plačali pomočniki trenerja, medtem ko sta GM Dave Nonis in novi predsednik kluba Brendan Shanahan dala Carlylu še eno priložnost. Foto: Reuters
Patrik Eliaš (New Jersey Devils)
38-letni češki veteran, ki že vso NHL-kariero igral za New Jersey je z golom in dvema podajam ob zmagi nad Buffalom (4:1) presegel magično mejo tisočih točk. Na 1.187 tekmah za Vrage je Eliaš prispeval natanko 399 golov in 601 podajo. Foto: Reuters

24-letni Američan je oba ključna zadetka dosegel ob igralcu več in na podaji svojih dveh kril Čeha Ondreja Palata in Rusa Nikita Kučerova. Omenjena trojica je trenutno najbolj vroči napad lige, saj so na 35 tekmah, od kar sestavljajo 2. napad Strel skupaj zbrali kar 107 točk! Izredna kemija in učinkovitost tria Palat - Johnson - Kučerov je tudi ključ do uspeha Tampa Bayja, ki se je zdaj sam zavihtel na vrh Vzhodne konference.

Montreal je sicer povedel prek Dala Weiseja, a nato so gostje v 2. tretjini zapovrstjo dosegli štiri gole in ob zanesljivem Benu Bishopu je bila tekma za hkratno vodstvo v Atlantski diviziji in na Vzhodu odločena.

Ko se vratar postavi na glavo
V pestrem torkovem večeru velja izpostaviti kar 54 obramb Semjona Varlamova, ki je s "shutoutom" v Chicagu omogočil zmago Colorada z 2:0. Plaz je oba gola dosegel v prvih 77 sekundah igre, nato pa se je igralo le na en gol - razmerje strelov 54:24 za Blackhawkse! A ruski vratar se ni dal premagati in po podatkih Sportsneta je to celo ligaški rekord po številu obramb v gosteh.

Poker Backesa, Vlasic junak zaporednih tekem
Na strelski strani je bil to večer Davida Backesa, ki za St. Louis na gostovanju pri Arizoni dosegel kar štiri gole in to zaporedoma v vsega 18 minutah igre. Na koncu so Bluesi sredi puščave slavili s kar 6:0. Drugi dan zapored je tekmo v prid San Joseja odločil branilec Marc Edouard Vlasic, potem ko je pri Minnesoti zadel v 4. minuti podaljška (4:3). Večer predtem je kanadski branilec hrvaških korenin pri Winnipegu dosegel zmagoviti gol vsega 4,5 sekunde pred iztekom rednih 60 minut.

Toronto: po padcu na 8. mesto odpustili Carlyla
A novica dneva v Ligi NHL prihaja iz središča hokejskega vesolja - v Torontu so končno odpustili nepriljubljenega trenerja Randyja Carlyla. Po decembrskem nizu 9-1-1 so Maple Leafsi na zadnjih 10 tekmah sedemkrat izgubili. Kljub drugemu najboljšemu napadu v ligi pa močno škripa v obrambi, tako da Javorjevi listi trenutno zasedajo ravno 8. mesto Vzhoda, ki še kot zadnje pelje v končnico.

V Torontu že dolgo neuspešno sestavljajo moštvo sposobno za osvojitev Stanleyjevega pokala, ki so ga v največjem in najbogatejšem kanadskem mestu nazadnje osvojili pradavnega leta 1967. Začasno bosta moštvo, ki se mora uvrstiti v končnico, vodila dosedanja pomočnika trenerja Peter Horachek in Steve Spott. Bržkone bo to začasna rešitev, ki bi lahko trajala vse do konca sezone, saj ni skrivnost, da si v Torontu želijo podpisati trenerja Mika Babcocka, ki se mu z Detroitom izteka pogodba.