Ljubljančani so bili oslabljeni, saj sta zbolela branilec Miha Logar in napadalec Stefan Chaput, tako da je zaradi že prej poškodovanih igralcev (Žiga Pešut, Aleš Mušič, Guillaume Desbiens in Aljaž Uduč) na pot krenilo le 19 hokejistov.

V prvi tretjini so se Ljubljančani dobro upirali, za vodstvo gostiteljev je v 19. minuti zadel Gergö Nagy.
Pem edini strelec za Olimpijo
Na začetku druge tretjine je na 2:0 povišal Christopher Bodo. Zeleno-beli se niso predali, po podaji Davida Planka je Nik Pem po pol ure znižal. Mladi napadalec je pridrsal po desni strani in z natančnim strelom premagal Zoltana Hetenyja. Takoj zatem se je poškodoval vratar Olivier Roy, ki je moral z ledu po močnem udarcu ploščka v ramo. Namesto njega je v gol stopil mladi Tomaž Trelc. Brendan Connolly je dve minuti pred koncem druge tretjine znova poskrbel za višjo prednost Fehervarja.
Hetenyi preprečil priključek zmajev
V zadnji tretjini je Olimpija imela premoč (streli 8:17), a je bila znova neučinkovita. Hetenyi se je izkazal z izvrstnimi obrambami. Končni izid je v predzadnji minuti po protinapadu postavil Ryan Kinasewich. Olimpijo je sprožila celo več strelov na vrata (29:30).
Odlični Dornbirn v torek v Tivoliju
V torek ob 17.30 v Tivoli prihaja Dornbirn, ki je v odlični formi po reprezentančnem premoru. V petek je odpravil Salzburg s 4:0, tokrat pa KAC s 4:3.