Stefan Lassen je z močnim strelom pod prečko ob prednosti dveh igralcev več izenačil na 1:1. Foto: www.alesfevzer.com
Thomas Koch
Thomas Koch in soigralci so se skozi šivankino uho prebili v končnico, kjer jih v četrtfinalu čakajo Orli iz Znojma. Foto: MMC RTV SLO

Za končnico so se borili še KAC, Gradec in Dornbirn. V sejemski dvorani v Celovcu so gostitelji potrebovali točko. Dornbirn je povedel v drugi tretjini, potem pa je KAC dosegel dva zadetka v zadnji tretjini (2:1). Zmago je potrdil Stefan Geier z zadetkom v prazno mrežo 35 sekund pred koncem in v Celovcu se je začelo veliko slavje.

Moskovski CSKA z Janom Muršakom se je prvi že prebil v 2. krog končnice Lige KHL. Na četrti tekmi so Moskovčani premagali Soči s 6:2 in dobili serijo z gladkih 4:0. Muršak je v 18. minuti dosegel gol za 3:1.

Prvenec Ogrizka v Ligi Ebel

Ljubljančani so v bunkerju v Gradcu začeli odločno in povedli že v 4. minuti. Z leve strani je Tom Zanoški lepo podal pred vrata, kjer je Aljaž Ogrizek zatresel prazno mrežo. To je bil njegov prvi zadetek v Ligi Ebel. Gradec nikakor ni našel prave igre. Ko je na kazenski klopi sedel Boštjan Groznik, so sodniki zelo sporno izključili še Igorja Cvetka. Prednost dveh igralcev več je z modre črte unovčil Stefan Lassen.
Zelo sporen zadetek Ganzaka
V drugi tretjini so imeli gostitelji premoč, večkrat se je izkazal Tomaž Trelc. V 32. minuti je imel veliko priložnost Zanoški, ki pa je zgrešil prazen gol iz bližine, v 39. minuti je na drugi strani vrnil branilec Matt Kelly. Zgrešil je praktično popolnoma odprta vrata, Trelc je že ležal na tleh.
Vse je že kazalo na podaljšek, ko je Mitch Ganzak z močnim strelom pod prečko poskrbel za odločitev. Trelc je bil oviran v vratarjevem prostoru, a sodnika sta po nekajminutnem pregledu posnetka gol vseeno priznala. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo kar 58:30.
Odmor do polfinala s Celjani
Zeleno-bele čaka daljši premor, saj se bo državno prvenstvo nadaljevalo šele konec marca. Ljubljančani se bodo v polfinalu merili s Celjani.

Vodilni Salzburg izbral Beljačane
Po koncu tekem je bilo na sporedu še izbiranje tekmecev za končnico, ki se začenja v petek. Vodilni Salzburg je izbral Beljak, ki je doživel kar 12 porazov zapored. Linz je izbral Bolzano, Orli iz Znojma pa se bodo srečali s Celovčani. Sapa Fehervar je končala na četrtem mestu, zato ni imela možnosti izbire, ostal je le še Dunaj.