Anže Kopitar je v tej sezoni Lige NHL dosegel že po štiri gole in podaje. Foto: Reuters
Los Angeles Kings
Darcy Kuemper je prvič začel v vratih Los Angelesa in ob zmagi zbral 23 obramb. Foto: Reuters
V Pacifiški diviziji so najbližji zasledovalci Kingsov hokejisti Vegasa, ki so tokrat s 3:1 odpravili Boston. Foto: Reuters
Buffalo je vknjižil prvo zmago v tej sezoni. S 3:1 je odpravil Anaheim. Foto: Reuters

Znova je odlično igral Anže Kopitar. Najboljši slovenski hokejist je v 13. minuti načel gostujočo mrežo, ko je popeljal plošček v napadalno tretjino, podal pred vrata, kamor je vdrsal Dustin Brown, ploščica pa je ob pomoči Adama Pelecha končala za hrbtom Jaroslava Halaka.

Kopitar je bil tudi glavni režiser odločilne akcije na tekmi. Ko so gostje iz New Yorka v Staples Centru imeli igralca več na ledu, je po podaji Josha Ho-Sanga dobrih 14 minut pred koncem prestregel plošček. Po levi strani je zadrsal v protinapad, nato pa natančno podal Drewu Doughtyju, ki je ploščico spravil za hrbet slovaškega vratarja. Z osmimi točkami si kapetan Los Angelesa zdaj deli peto mesto na lestvici najboljših strelcev lige.

"Na srečo sem v zadnjem trenutku videl priložnost in bil pripravljen. Kopitar je izvrstno podal. To pričakujemo od njega na vsaki tekmi in nikoli nas ne razočara," je Doughty opisal tretji zadetek Kraljev. Newyorčani so sicer na 1:1 izenačili v 29. minuti, ko je v gneči pred vrati mrežo zatresel Josh Bailey. Med podajalci je bil tudi Andrew Ladd, kar je bila njegova 500. točka v NHL-u. Dve minuti in pol zatem so Kingsi znova povedli. Prednost ob igralcu več je izkoristil Jake Muzzin.

Po omenjeni akciji Kopitarja in Doughtyja za 3:1 je nekaj upanja gostom vlil Casey Cizikas, ki je pet minut pred koncem ob nepozorni obrambi Kingsov prišel do ploščka za vrati in ga ob vratnici spravil za hrbet Darcyja Kuemperja, ki je prvič začel tekmo v vratih Log Angelesa. Kralji so se sicer z zmago povzpeli na vrh lige, kjer ima devet točk tudi Chicago, a s tekmo več.