Matej Hočevar je v 29. minuti izenačil na 2:2, nato pa zmajem ni uspelo več zatresti domače mreže. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je ustavil 31 strelov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančane je že v 5. minuti v vodstvo popeljal Žiga Pešut, kar je bil tudi izid prve tretjine, v kateri so varovanci Iva Jana prikazali zelo dobro igro.

Na led 4.000 plišastih igračk
Na začetku druge tretjine so domači z golom Curtisa Murphyja izenačili, gledalci pa so na ploskev zmetali okoli 4.000 plišastih igračk, ki jih je bilo nato treba odstraniti. Domači so malo pozneje ob prednosti igralca več povedli (2:1) z golom Andrewa Jacoba Kozka.

Olimpija se je vrnila z zadetkom Mateja Hočevarja (2:2), kar pa je bilo tudi vse z njene strani. Na drugi strani so "črna krila" do konca tretjine ušla na +2 (4:2). Vse dvome o zmagovalcu je dve minuti pred koncem tekme razblinil Brian Lebler. Razmerje strelov je bilo 36:28 za domače.

Olimpija bo v nedeljo v Tivoliju gostila Gradec.