Jaka Ankerst je dosegel prvi gol za Jesenice. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Gole so za Jesenice dosegli Jaka Ankerst, Sašo Rajsar, Miha Brus in Andrej Židan. Železarji so tekmo odigrali okrepljeni z nekaterimi igralci iz različnih slovenskih klubov. Že v prvem delu so si priigrali precej priložnosti, a jim ni uspelo zatresti ameriške mreže. V drugi tretjini je le steklo in so trikrat zadeli v polno. V zadnji tretjini so se prebudili tudi ameriški strelci. Najprej so Jeseničani sicer povišali na 4:0, nato pa so kar trikrat zadeli hokejisti selekcije ZDA.

V drugi tekmi dneva je Medveščak s 6:3 odpravil norveški Stavanger Oilers. Po vodstvu s 4:3 so Zagrebčani v vsega 33 sekundah dosegli dva gola. Prvo tekmo je v dresu medvedov odigral slovenski reprezentant Andrej Hebar, ki se je izkazal z zadetkom in dvema podajama. Domen Vedlin ni igral, Robert Kristan pa je tekmo spremljal na klopi.