Anže Kopitar je prevzel odgovornost, a je bil vratar Mrazek zbran. Foto: Reuters
Leon Draisatl
20-letni napadalec Edmontona Leon Draisatl je zadel po samostojnem prodoru v podaljšku. Foto: Reuters
Hokejisti Evrope v Kanadi še drugič zmagali

Po gladki zmagi nad ZDA (3:0) so se morali Evropejci precej bolj potruditi za zmago. V prvi tretjini sta mreži mirovali, v 23. minuti pa je Michal Kempny z rokavico pokril plošček v vratarjevem prostoru. Sodnik Kelly Sutherland je bil blizu in takoj je pokazal na kazenski strel. Izvajal ga je Anže Kopitar, skušal je poslati plošček med nogama Petra Mrazeka z bekhendom, a je bil vratar Čehov na pravem mestu.

Po pol ure igre je Zdeno Chara z natančnim strelom z leve strani poskrbel za vodstvo Evrope. V 34. minuti je Jakub Voraček ob ogradi švignil mimo Romana Josija in izenačil z natačnim strelom mimo Jaroslava Halaka.

V 43. minuti je Evropa znova povedla. Zvezdnik New York Rangersov Mats Zuccarello je streljal z leve strani, Mrazek ni uspel uloviti ploščice, ki mu je nad ramenom ušla v mrežo. Ko je bil na kazenski klopi Tomas Vanek, so Čehi izenačili. V 49. minuti je prednost igralca več unovčil Martin Hanzal.

Odločal je petminutni podaljšek, v 63. minuti je razigrani Zuccarello lepo zaposlil Draisaitla, ki je krenil sam proti vratom in zlahka ukanil Mrazeka. Evropejci so imeli več strelov na vrata (41:30).

Skupina A, 2. krog:
ČEŠKA - EVROPA
* 2:3 (0:0, 1:1, 1:1)
Voraček 34., Hanzal 49.; Chara 31., Zuccarello 43., Draisaitl 63.

1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Po dve najboljši ekipi iz skupine se uvrstita v polfinale (24. in 25. septembra), finale pa bo odigran na dve zmagi (27. in 29. septembra ter morebitna tretja tekma 1. oktobra).