Dustin Brown je dosegel sedmi gol v sezoni. Foto: Reuters

Kralji obračajo krivuljo: Kopitar ob zmagi zbral dve podaji

V podaljšku odločil Brown
28. november 2018 ob 07:08
New York - MMC RTV SLO

Hokejistom Los Angelesa je šele drugič v sezoni uspelo dobiti dve zaporedni tekmi, Kralji so v gosteh v podaljšku premagali Vancouver z 2:1.

Prebujen je tudi Anže Kopitar, ki je na teh dveh tekmah zbral pet točk, tokrat je pri zmagi sodeloval z dvema podajama. Na polovici tekme je po njegovi podaji Alex Iaffalo dosegel prvi gol na tekmi.

Markus Granulund je dobre tri minute pred koncem izenačil in izsilil podaljšek. Ta se je končal že po 53 sekundah, ko je Kopitar podal Alecu Martinezu, ta je zaposlil Dustinu Brownu, ki je plošček zabil v mrežo.

Liga NHL, tekme 27. novembra:
VANCOUVER - LOS ANGELES * 1:2
Granlund 57.; Iafallo 31. (podaja Kopitar), Brown 61. (Kopitar).

# 28.11.2018 ob 07:40
Čestitke kralji. Sedaj pa čim dlje držat to formo.
Sem pa zelo vesel, da se je Buffalo prebudil. Vse od sezone 2010-2011 se sploh v končnico niso uvrstili, letos jim pa zelo dobro kaže.
Elvir
# 28.11.2018 ob 09:06
Ja upam da nadaljujejo v tem ritmu. Se spomnim pred 2 ali 3 sezonam je Montreal tudi zacel udarno, so bili tud vec kod 10 pik pred ostalim, na koncu se v koncnico niso prisli
alberta
# 28.11.2018 ob 10:20
Kralji obračajo krivuljo...

Zgleda, da se počasi pobirajo, tudi Kopitar deluje bolj samozavestno,vendar upam, da se jim jutri proti Oilersom krivulja jutri malo ustavi :-)...
Sicer pa dobre novice iz Edmontona, Sekera je bil včeraj na treningu in je že drsal. Upajo, da bo čez dva tedna lahko začel z normalnim treningom, vendar še vedno v " no touch " majici, januarja pa naj bi se vrnil na tekme.
Zanimivo, 10 tekem, od domačinov pa so slavli samo Sabers in Oilers in še to v podaljšku.
EDM je dosegel dva zadetka v podaljšku, prvega ( regularnega, saj je bil cel puck čez črto ) so jim sodniki razveljavili.
Lorijan
# 28.11.2018 ob 09:46
Sezona je še dolga, tako da gremo Kralji, nič še ni izgubljenega :) ... me pa preseneča zelo majhna minutaža Kovaljčuka, mogoče ve kdo zakaj? Slaba forma ali mogoče kakšna slaba volja znotraj ekipe? .... v vsakem primeru škoda, na začetku je obetal več.
FORZA JUVE
# 28.11.2018 ob 11:54
Bravo Kopi! 2 zaporednih zmag ni blo že od 8. novembre se mi zdi tako, da kar tako naprej:) Ene 10 zaporednih zmag bi bilo super.