Anže Kopitar je v 23 minutah ostal brez strela v okvir vrat. Foto: Reuters

Kralji so dvakrat še izenačili, tretjič jim to ni več uspelo

Kopitar podal za 1:1
25. november 2018 ob 07:33
Los Angeles - MMC RTV SLO

Proti najslabši ekipi Lige NHL si težko popraviš samozavest, lahko pa vsaj prekineš dolgo serijo porazov, to je uspelo Vancouvru.

Canucksi so bili v dolgi seriji osmih porazov, ki so ga končali v Staples Centru, kjer so na kolena spravili Los Angeles s 4:2. Kraljem je v srednji tretjini dvakrat uspelo izničiti gol zaostanka, ne pa več v zadnjem delu tekme.

Petterson sprejel darilo
Odločitev je padla v 51. minuti, ko so gostitelji v svoji tretjini izgubili plošček, ta je na levi strani prišel do novinca Eliasa Pettersona, ki je zadrsal proti golu in zadel z leve strani. Slovenski kapetan Anže Kopitar je podal Drewu Doughtyju za izenačenje na 1:1.

Pet zaporednih porazov prvič po letu 2004
Kralji so prvič po letu 2004 izgubili pet zaporednih tekem v rednem delu na svojem ledu. Ta niz lahko podaljšajo že v noči na ponedeljek, ko gostijo Edmonton.

Liga NHL, tekme 24. novembra:
LOS ANGELES - VANCOUVER 2:4
Doughty 28. (podaja Kopitar), Luff 37.; Gaudette 26., Gagner 33., Pettersson 51., Motte 59.

# 25.11.2018 ob 08:09
Buffalo je spet zmagal, to je že 9. zmaga zapored.
Potem je treba omeniti, da je dal Laine 5 golov proti St Louisu, da je Toronto prekinil mini serijo porazov s 6:0 ter da 1. napad Colorada še vedno trga gate.

Pri Kingsih nekaj zelo ne štima... letos najbolje, da malo tankajo in probajo dobiti čimboljši pick, ker bo treba iti v obnovo moštva.
kar eden
# 25.11.2018 ob 12:02
Pa Laine je postal prvi igralec po drugem februarju 2011, ko je to naredil Johan Franzén, zabil pet golov v eni tekmi. Trenutno ima 11 golov v zadnjih štirih tekmah in je celo prevzel vodstvo v številu golov (Art Ross).

Ampak to seveda ni niti vredno omembe.
kar eden
# 25.11.2018 ob 11:59
Buffalu se lahko samo čestita za trenutno formo. Odlična tekma nocoj.
Aardvark
# 25.11.2018 ob 20:26
Anže Kopitar je v 23 minutah ostal brez strela v okvir vrat./i]
Mojster, ni kaj.
Afinogenov
# 25.11.2018 ob 11:21
Buffalo lansko leto na današnji dan zbere 16 točk, letos vodijo ligo s 34 točkami. Kakšen napredek! Laine dosegel 5 golov in postal najboljši strelec z 19 goli. Točke, ki jih nabira Kopitar pa so zgolj za lastno statistiko, klubska uprava naj že počasi začne misliti na prihodnjo sezono, kaj vse bo potrebno postoriti v sistemu in katere igralce zamenjati.
miranabr
# 25.11.2018 ob 10:30
Res ne vem kaj se dogaja z Anžetom? Ne gre mu vse od takrat, ko je bil imenovan za kapetana ekipe in očitno je nekaj narobe tudi znotraj ekipe. Je pa res, da se rezervni vratarji ne morejo primerjati s Quickom in dobivajo preveč golov.
KrNekej
# 25.11.2018 ob 08:46
Anže lahko počasi neha v NHL, pride še mal v Evropo, pa za reprezentanco kakšno odigrat...
veteraninsin
# 25.11.2018 ob 08:02
Zanima me, koliko ljudi še gleda to mizerijo, namreč v LA. Ali se je število gledalcev bistveno zmanjšalo ali hodijo Ameri tja srebat pivo in sladke napitke ter grizljati kokice ?
Icos
# 25.11.2018 ob 13:53

Prvih 8 tekem je bilo razprodanih, potem pa v štirih naslednjih tekmah samo še proti Calgaryu razprodano, sicer pa cca 17,800 gledalcev (500 manj od sell outa). Trend gre dol, ampak minimalno. Verjetno je pa tko, da karte za NHL lih ne kupiš dve uri pred tekmo na šalterju in se bodo posledice slabih iger na obisku pokazale šele v nadaljevanju sezone.