Matija Pintarič je bil tokrat najbrž celo prvi igralec tekme. Zbral je 32 obramb. Foto: Servus TV
John Hughes
John Hughes je tudi tokrat zablestel in prinesel zlata vredno izenačenje. Za Ljubljančane je bila to izjemno pomembna tekma po črnem decembru, v katerem so skupaj s to zmago osvojili le šest točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V Tivoliju so po koncu rednega dela in podaljška (1:1) odločali kazenski streli, kjer so bili pri Ljubljančanih uspešni prav vsi trije strelci: Boštjan Goličič, John Hughes in Justin Taylor. Gostje so pri "loteriji" izkoristili le en poskus, zadel je Justin Keller, drugega pa zapravili prek Mika Ouletta. Bolje rečeno, odlično je posredoval Matija Pintarič, ki je tako več kot upravičil prednost pred Jean Philippom Lamoreuxom in začel tretjič v letošnji sezoni.

Pintarič brez možnosti pri Murphyjevem projektilu
Že v prvi tretjini je imel nemalo dela, saj ni prav nič kazalo na končni uspeh gostiteljev. Z naskokom prva ekipa lige je obletavala domača vrata z vseh strani in že v prvih 20 minutah sprožila kar 18 strelov. Eden od teh je končal tudi v mreži. Zadel je eden najboljših strelcev med branilci v ligi Curtis Murphy, ki je 11. gol sezone dosegel z izjemnim projektilom pod prečko Pintaričevih vrat.

Naveza McBride-Hughes prinesla izenačenje
Ljubljančanom, igrali so brez kaznovanega kapetana Žige Panceta, se je nekoliko bolj ambiciozna igra v drugi tretjini hitro obrestovala, potem ko je v 28. minuti po fenomenalni podaji Brocka McBrida zadel Hughes. Sam se je znašel pred nekdanjim Olimpijinim vratarjem Alexom Westlundom in ga suvereno premagal. To je bil že njegov 14. gol sezone, s katerim je prevzel vodstvo na lestvici strelcev.

V zadnjem delu so mreže mirovale
Začetek zadnjega dela je spet pripadel gostom, toda tudi Ljubljančani so si nato pripravili nekaj zrelih priložnosti, a je bil Westlund hitrejši od Taylorja, Boštjan Goličič pa je meril čez gol. Hughes je nato po protinapadu streljal točno v Westlunda, vratar Linza pa je ubranil še strel Davida Sefiča. Občasno je bilo vroče tudi pred vrati domačih, vendar je bil Pintarič zanesljiv.

Jeseničanom še uspelo izenačenje, nato prevladale izkušnje
Mladi Jeseničani so se pogumno zoperstavili favoriziranemu Dunaju in bili po izenačujočem golu tretjega napada, zadel je Jonathan Juliano, na 1:1 v 36. minuti na odlični poti. Prevelik spodrsljaj so si privoščili v zaključku drugega dela, ko je v zadnji minuti ob igralcu več z lepim diagonalnim strelom zadel Dan Bjornlie. Slednji je bil ob novem "power-playju" natančen še v 50. minuti, zadnji žebelj v gostujočo krsto je zabil Benoit Gratton pet minut pozneje. Minuto pred koncem tekme je bil za goste še enkrat uspešen tretji napad, tokrat je zadel Matic Zajšek. To je bil njegov prvi zadetek v ligi Ebel, pri golu Juliana je poskrbel tudi za podajo.