Žiga Pance je bil v petek zelo potrt po slabi predstavi proti Beljaku, a je napovedal, da so zmaji popolnoma drugačna ekipa, ko se usedejo na avtobus in tokrat so zares zablesteli v polnem sijaju. Foto: SŽ Olimpija

To je bila že peta zmaga Olimpije na gostovanjih v letošnji sezoni. Le prejšnjo nedeljo v Szekesfehervarju so izgubili. Popolnoma drugačna je v Tivoliju, kjer so izgubili vseh šest tekem in osvojili le eno točko.

Že v prvi tretjini so bili Ljubljančani boljši tekmeci in so imeli več zrelih priložnosti za gol, vendar kljub pritisku vratar Justin Fazio ni klonil. Najlepšo priložnost so imeli gostje ob poskusu Trevorja Goocha v zadnji minuti, pred tem pa dvakrat igralca več, a je ostalo pri 0:0.

Dva zadetka Sodje

Jaka Sodja je v 23. minuti vendarle spravil plošček za hrbet vratarja Asiaga. Spretno je podstavil palico po strelu Aljoše Crnoviča z leve strani. Odločilni trenutek se je zgodil v 26. minuti, ko je Nicholas Porco za vrati grobo naletel na Crnoviča, ki je padel na ledeno ploskev. Sodnika Boštjan Groznik in Milan Zrnič sta se odločila za disciplinsko kazen igre. Ljubljančani so imeli kar pet minut igralca več na ledu. Nik Simšič je z desne strani poslal plošček pred vrata, v gneči pa se je plošček od drsalke enega od gostiteljev odbil v mrežo. Ob že izenačenih močeh na ledu je Sodja nato v drugi tretjini dosegel še en gol in postavil temelje za zmago.

Brez ene same izključitve

Z disciplinirano igro – na tekmi niso imeli niti ene izključitve – so zeleno-beli dvoboj rutinsko pripeljali do konca. Asiago je že tri minute pred koncem tvegal brez vratarja, a je prazen gol hitro izkoristil Ville Leskinen. Hokejisti iz Tivolija so nato le še poskrbeli, da je njihov vratar Lukaš Horak, s 14 obrambami sicer ni imel veliko dela, tekmo končal brez prejetega zadetka. Za piko na i učinkoviti predstavi je nato Žiga Pance tri sekunde pred koncem zadel za končnih 5:0.

Z zmago, peto v sezoni, so Ljubljančani spet trdno na sredini lestvice s 15 zbranimi točkami z 12 tekem. Nasprotno je Asiago pri dnu na predzadnjem mestu s sedmimi točkami.

Celjani izgubili v Jelgavi

Celjski hokejisti so končali turnir Celinskega pokala na tretjem mestu. Na zadnji, tretji, tekmi so proti gostitelju Zemgale Jelgava izgubili z 1:4. Za Celjane je na 1:1 v sedmi minuti izenačil Litovec Mikus Mintautiskis. Zemgala Jelgava je s tem osvojila turnir skupine C in napreduje v tretji krog tekmovanja, ki poteka pod okriljem IIHF-a.