Aljaž Predan je z izjemnim zadetkom znižal na 2:1, potem pa so se zmaji razigrali in osvojili tri velike točke. Foto: Vienna Capitals

V petek so Ljubljančani izgubili v uvodnem krogu proti Linzu po podaljšku z 2:3. Prikazali so zelo dobro predstavo v druge pol ure in zaslužili bi si še kakšno točko, a je sijajni Brian Lebler odločil v podaljšku. V dvorani Alberta Schultza na Dunaju so zmaji že večkrat blesteli. Lani so dobili obe tekmi po rednem delu in kapetan Žiga Pavlin je že po petkovi tekmi dejal, da je prepričan o treh točkah na prvem gostovanju v novi sezoni.

Tičar podal za drugi zadetek Capitalsov
Vseeno je kazalo, da bodo točke ostale v avstrijski prestolnici, kjer so pred začetkom tekme upokojili dres s številko 6, ki jo je nosil legendarni Rafael Rotter. Dunajčani so povedli že v peti minuti obračuna, ko je po podaji Hampusa Erikssona zadel Lukas Kainz. Mrežo so zatresli tudi v peti minuti druge tretjine, podajo za zadetek Nikolausa Hartla je prispeval tudi Rok Tičar.

Predan vlil upanje po pol ure
A Ljubljančani se niso kar tako predali, sredi druge tretjine se je začel neverjeten preobrat. Najprej je zaostanek prepolovil Aljaž Predan, ki je zadnja leta nosil dres rdečih bikov iz Salzburga. Po podaji Jake Sodja je hladnokrvno ukanil vratarja Stefana Steena, plošček mu je poslal med nogama v mrežo.

Sorodna novica Zmaji zadovoljni s točko, a trener Karhula še ni okusil slasti zmage v Tivoliju

Številne izključitve usodne za gostitelje
Nato pa je sledila zunajserijska zadnja tretjina, v kateri so zmaji do vrha napolnili domačo mrežo. Sodnika Tomas Hronsky in Stefan Siegel sta redno pošiljala gostitelje na kazensko klop. Naslednja dva zadetka so Ljubljančani dosegli v igri z igralcem več po izključitvah Maria Fischerja zaradi spotikanja in Hampusa zaradi visoke palice. Prvi "power play" je v 43. minuti izkoristil Maris Bičevskis, drugega po lepem kombiniranju 19-letni Marcel Mahkovec, ki je tekmo tudi odločil.

Kapel in Gooch potrdila zmago
Igra se je nato malce umirila, Dunajčani so bili v šoku, ni jim uspelo ponoviti predstave iz uvodne tretjine, na +2 je na drugi strani slabih pet minut pred zadnjo sireno povišal Rok Kapel. Trevor Gooch je zmago Olimpije v 57. minuti s strelom v prazno mrežo le še potrdil.

"Odigrali smo dobro tekmo. V zadnji tretjini smo se izkazali ob prednosti dveh igralcev več, nato pa še z igralcem več in to je bilo odločilno. Ko smo povedli, smo dobro igrali tudi v obrambi in lahko sem zelo zadovoljen," je poudaril trener zmajev Antti Karhula.

Po desetih mesecih je čas za zmago v Tivoliju
V tretjem krogu bodo Ljubljančani v petek gostovali v Gradcu, nato pa v soboto ob 18.00 v Tivoli prihaja Innsbruck. Trener Antti Karhula se še ni veselil zmage na Celovški 25, Olimpija se je pred domačimi gledalci zadnjič veselila 2. decembra lani.