Vinni Lettieri se je veselil osmega gola v Ligi NHL. Foto: Reuters

Na začetku zadnje tretjine sta bila natančna Kirill Kaprizov in Joel Eriksson Ek, ki sta zadela v razmiku 42 sekund in postavila izid tekme.

V osmih letih zbral le 90 tekem
A v ospredju pozornosti je bil na koncu nekdo drug − manj znani Vinni Lettieri, ki je v srednji tretjini izenačil na 2:2. Lettieri je 28-letni center, ki se v tem tekmovanju do zdaj ni naigral, lani je denimo za Boston odigral eno samo tekmo, letos se je preselil k Minnesoti, tekma v New Yorku pa je bila šele 90. v njegovi karieri (v Ligi NHL je prvič v dresu Rangersov zaigral že v sezoni 2017/2018).

Joel Eriksson Ek je postavil izid tekme. Foto: Reuters

Konec strelskega posta pred dedkovimi očmi
Tokrat se je veselil sploh prvega gola po skoraj dveh letih, za kanček filmskega dodatka pa je poskrbel njegov dedek Lou Nanne, ki je v vlogi strokovnega komentatorja tekem Minnesote sploh prvič spremljal svojega vnuka.

"Trenutek je bil res popoln, za nič na svetu ga ne bi zamenjal, to je bilo res nekaj posebnega," se je smejalo Lettieriju, ki se je veselil svojega osmega gola v tem tekmovanju. V istem času je v Ligi AHL na 267 tekmah zbral 116 golov.

Dedek prav tako igral v Minnesoti
Sorodnika sta se po tekmi srečala pred slačilnico Minnesote in se objela. "Srečen sem, da sem imel to priložnost. Že dolgo sem v tem poslu, nikoli pa še nisem komentiral vnukovega gola," je poseben večer podoživel Nanne, ki je v Ligi NHL celotno kariero igral za Minnesoto North Stars (ekipa se je leta 1992 preselila v Dallas), za katero je zbral 635 tekem in 68 golov.

Vrhunci tekme

Morski psi vendarle zmagali
Hokejisti San Joseja so premagali Philadelphio z 2:1 in s tem kot zadnja ekipa v tej sezoni vendarle zmagali. Anthony Duclair je dosegel gol in podajo, Mackenzie Blackwood pa je zaustavil 38 strelov. Enajst porazov na začetku sezone je najdaljši niz porazov na začetku sezone NHL.