Razmerje v strelih je bilo 39:24 v korist avstrijske ekipe, ki je imela premoč zlasti v prvi tretjini (v strelih 15:5), ki jo je dobila z 2:0. V sedmi minuti se je Jamie Lundmark sprehodil skozi obrambo zmajev in premagal Jeffa Frazeeja. Ljubljanski vratar se je v 13. minuti izkazal z izjemno obrambo, ob številčni prednosti gostiteljev pa je bil v 16. minuti brez možnosti, ko je Stefan Geier iz bližine spravil odbiti plošček v gol. V prvem delu si je Olimpija pripravila le eno resno priložnost, Maks Selan je močno sprožil v 17. minuti, David Madlener pa se je izkazal.

Olimpija je v drugi tretjini takoj krenila v napad. V 35. sekundi je po desni strani ušel Nik Pem, a je bil vratar Celovca na mestu, le nekaj sekund zatem pa je prodor po levi Gilbert Gabor končal z zadetkom za znižanje na 1:2. V 26. minuti je bilo v zraku izenačenje - strel Adisa Alagiča je končal tik ob vratnici. Zato pa je zadel Jonathan Harty, ki je bil dovolj spreten po protinapadu.

KAC je hitro odgovoril - v 33. minuti je zadel Johannes Bischofberger, ki je izkoristil novo napako ljubljanske obrambe. V zadnji tretjini je bila Olimpija blizu izenačenja v 57. minuti, saj je imela kar tri lepe priložnosti, Gabor je zatresel tudi okvir gola.

Jeff Frazeen je šel sredi predzadnje minute iz vrat, vendar Olimpiji ni uspelo izsiliti podaljška. 34 sekund pred koncem je končni izid postavil Manuel Ganahl. KAC je bil s tem še drugič v treh dneh boljši - v torek je bilo v Tivoliju 3:6.

Naslednjo tekmo bo Olimpija odigrala v nedeljo, ko v Tivoli prihaja Bolzano, dan pozneje pa bo tekmec še Dornbirn.