V petek zvečer je velika možnost dežja v Ljubljani. Beljačani so prejšnji teden sporočili, da bo v Ljubljano prišlo veliko navijačev, če bo tekma na Trgu republike. Sklenili so dogovor, da bodo počakali s podrobnejšo vremensko napovedjo, ki pa ni ugodna.

Celjani znova blizu presenečenja
Zmaji so v torek z zmago v Celju (4:5 po podaljšku) potrdili prvo mesto po rednem delu državnega prvenstva. Vodili so že s 4:1, v zadnjih petih minutah pa je Nejc Kastelic z dvema goloma izenačil. V 55. minuti je bil natančen z igralcem manj, 15 sekund pred koncem pa je izenačil, ko so Celjani že igrali brez vratarja Luke Koštomaja. Aljaž Ogrizek je imel v podaljšku izjemno priložnost za zmago Celja, a se je izkazal Tomaž Trelc. V 63. minuti je Miha Logar ob prednosti igralca več odločil tekmo. Celjani so neugoden tekmec za Olimpijo, v Tivoliju so zmagali po kazenskih strelih.

Tudi železarji že v polfinalu
Drugo mesto so zasedli hokejisti Sija Acronija Jesenic, ki so v torek do vrha napolnili mrežo Maribora (13:1). Na 12 tekmah so Jeseničani slavili desetkrat, izgubili pa oba obračuna z Olimpijo (2:4 in 1:2).

Polfinale se začenja 28. marca
Najprej bosta na sporedu dva četrtfinalna obračuna na dve zmagi, zmaji in železarji pa so že v polfinalu. Polfinalni obračuni se bodo odigrali marca. Prvi tekmi naj bi bili v soboto, 28. marca, drugi pa v ponedeljek, 30. marca. Morebitni tretji tekmi bosta v petek, 3. aprila.

Zelo verjeten je finale med Olimpijo in Jesenicami. Finalni obračun se bo igral na tri zmage. Prva tekma bo predvidoma na sporedu v četrtek, 9. aprila, druga tekma sledi že v soboto, 11. aprila, in tretja v ponedeljek, 13. aprila. Morebitna četrta in peta tekma bosta v četrtek, 16. aprila, in v soboto, 18. aprila.

HZS ima možnost prestavitve terminov, saj se lahko zgodi, da bodo slovenske ekipe hitro izpadle iz končnice Lige INL. Olimpija bo drugi del Lige Ebel začela brez točke in se bo zelo težka prebila v končnico. Zadnji krog drugega dela Lige Ebel je na sporedu v torek, 3. marca.