V Anaheimu je bilo še posebej bučno ob predstavitvi veterana Teemuja Selanneja. Fantastični 42-letni Finec se je odločil, da bo vsaj še eno sezono odigral v dresu Racmanov. Foto: Reuters
Sidney Crosby, Dustin Byfuglien
Dvoboj Sidneyja Crosbyja in Dustina Byfugliena. Foto: Reuters

Prve tri tekme sezone je Bertuzzi izpustil zaradi bolezni, že na prvi tekmi pa se je dvakrat desnokrilni napadalec vpisal med strelce. Po vsega 13 sekundah igre v drugi tretjini je Red Wingse v vodstvo popeljal Švicar Damien Brunner. 42 sekund pozneje je povišal Bertuzzi, vendar je Minnesota odgovorila prek Zacha Pariseja in Toma Gilberta.

Do konca tretjine sta zadela še Henrik Zetteberg in ob ''powerplayu'' še Pavel Dacjuk. V 45. minuti je na 5:2 povišal Bertuzzi, slabih deset minut pred koncem pa je Parise uspel le znižati zaostanek. Jan Muršak še vedno okreva po poškodbi.

Ducksi pred domačimi gledalci visoko izgubili
Anaheim Ducksi so kot zadnje moštvo odigrali tekmo pred domačimi gledalci. Navijači Racmanov so doživeli hladen tuš, saj so jih Vancouver Canucksi nadigrali s kar 5:0. Daniel Sedin je dosegel gol in podajo. Sijajni švedski napadalec je v deseti minuti ob igralcu več na ledu po podaji brata Henrika dosegel prvi zadetek na tekmi.

Eden glavnih zvezdnikov lige Sidney Crosby je prvič gostoval v Winnipegu, saj je bil ob lanskih dveh gostovanjih Pingvinov poškodovan. V mestu, norem na hokej, je Kanadčan dvakrat zadel in v prvi tretjini priigral Pittsburghu prednost z 2:0, vendar so Jetsi že v drugi tretjini trikrat zadeli, v zadnji tretjini pa je za končnih 4:2 zadel Blake Wheeler.

WASHINGTON CAPITALS    4  0  3  1   1

ZAHODNA KONFERENCA Centralna divizija: T Z P PK To CHICAGO BLACKHAWKS 4 4 0 0 8 ST. LOUIS BLUES 4 3 1 0 6 NASHVILLE PREDATORS 4 1 1 2 4 DETROIT RED WINGS 4 2 2 0 4 COLUMBUS BLUE JACKETS 4 1 2 1 3 Severozahodna divizija: VANCOUVER CANUCKS 4 2 1 1 5 COLORADO AVALANCHE 3 2 1 0 4 EDMONTON OILERS 3 2 1 0 4 MINNESOTA WILD 4 2 2 0 4 CALGARY FLAMES 3 0 2 1 1 Pacifiška divizija: SAN JOSE SHARKS 3 3 0 0 6 DALLAS STARS 4 2 1 1 5 ANAHEIM DUCKS 3 2 1 0 4 PHOENIX COYOTES 4 1 3 0 2 LOS ANGELES KINGS 3 0 2 1 1 PK-poraz po kaz. strelih in podaljšku