Rok Tičar je dosegel tri gole. Foto: Reuters
Hokejisti v mrežo Hrvaške spravili devet ploščkov

Slovenci so bili po zmagi z 8:3 v Zagrebu tudi tokrat za razred boljši nasprotnik od južnih sosedov, ki se pripravljajo na svetovno prvenstvo tretjega kakovostnega razreda.

Hrvaško mrežo je v 6. minuti načel Jurij Repe, nato pa so jo polnili Rok Tičar in Sabahudin Kovačević s po tremi zadetki, Žiga Jeglič in Nik Unuk.

"Popravili smo stvari, ki so še manjkale v Zagrebu, predvsem to, da sestavimo tri solidne tretjine. Ekipa je delala v pravo smer in to je bilo to. Take tekme so za to, da se nekaj stvari preizkusi, da smo videli, kaj lahko pričakujemo, ukvarjali pa smo se bolj sami s sabo," je po tekmi dejal selektor Nik Zupančič.

Zupančič poklical Tavžlja, Koblarja, Mušiča, Pešuta, Ropreta
Zupančič je dodal, da bo iz vrst novih državnih prvakov iz Ljubljane na priprave povabil Andreja Tavžlja, Gregorja Koblarja, Aleša Mušiča, Žigo Pešuta in Anžeta Ropreta, na treningu pa se bo pridružil še vratar Jesenic Žan Us, ker je Gašper Krošelj zbolel. Po današnji tekmi pa priprave zapuščajo Mark Čepon, Nik Unuk in Rok Leber.

V soboto bodo Slovenci na Jesenicah igrali z Japonci.