Romuni so prikazali nekaj všečnih predstav, predvsem proti Japonski, ko so izgubili šele v podaljšku. Foto: RTV SLO/T. G.
Ostri obračun
Kapetan Takahito Suzuki je odločno dihal za ovratnik Imreju Peterdiju. Foto: Reuters
Laurent Meunier
Kapetan Laurent Meunier bo drugo leto vodil svojo reprezentanco na prvenstvu v Quebecu. Foto: EPA

Na Kitajskem končno slavje Francije.

Romuni bi z britanskim skalpom obstali v Diviziji I, a to je bil račun brez krčmarja, saj so jih Otočani odpravili s kar 6:1. Odločilnih je boilo osem minut igre med 16. in 24. minuto, ko so Britanci kar štirikrat zatresli romunsko mrežo. Igralec tekme je bil s het-trikom Nathan Rampel.

Japonci do tretjega mesta
Madžari so medlo začeli srečanje z neugodnimi Japonci. Prvi del se je končal brez zadetkoc, nakar so slovenski vzhodni sosedje povedli preko Horvatha, a so Azijci v petihminutah spreobrnili izid (2:1). Na začetku zadnjih 20 minuto je Balazs Ladanyi hitro iznečil, že v naslednjem napadu je zadel Masašito Nišivaki, a mu je hitro odgovoril znova Ladanyi. Ker ni bilo več zadetkov niti v podaljšku so gledalci v Tivoliju prvič videli kazenske strele, kjer so več sreče imeli Madžari, ki so zasedli končno rugo mesto, medtem ko so se Japonci prebili celo na tretje.

Francija novi potnik za Kanado
Na Daljnem vzhodu je v kitajskem Čičiharju potekal izredno tesen in napet turnir, katerega zmagovalca je odločal medsebojni dvoboj med Kazahstanom in Francijo. Na izenačenem srečanju (razmerje v strelih 30:28 za Azijce) so kanček več znanja prikazali galski petelini, ki so v zadnji tretjini dvakrat zadeli, zadnji zadetek je kapetan Laurent Meunier dosegel v prazno kazahstansko mrežo. Gostitelji turnirja bodo po porazu z Nizozemsko s 3:9 naslednje leto igrali v Diviziji II.