Izjemni napadalec Tampe Steven Stamkos je zadel ob prednosti igralca več v 9. minuti. Foto: Reuters
Damien Fleury in Florian Hardy
Damien Fleury in Florian Hardy se veselita prestižne zmage nad Rusi. Foto: Reuters
Zbynek Michalek
Zbynek Michalek je dosegel edini zadetek za Čehe v rednem delu srečanja. Foto: EPA

V Hartwall Areni je bila prva tretjina izenačena, mreži pa sta mirovali. V 27. minuti je Kevin Hecquefeuille zaradi zadrževanja s palico zakrivil kazenski strel, Aleksander Radulov pa ga ni izkoristil. 15 sekund zatem so Rusi le povedli, natančen je bil Aleksander Perežogin. Po pol ure igre so Francozi izenačili, Damien Fleury je dosegel tretji zadetek na tem prvenstvu. Nezbrano igro Rusov je kaznoval še Antoine Roussel v 37. minuti.

V zadnji tretjini je Rusija silovito pritisnila (streli 11:5), a se je izkazal Florian Hardy. V zadnji minuti je trener Zinetula Biljaletdinov iz vrat potegnil Vasilija Košečkina, a Rusom ni uspelo izsiliti podaljška.
"To je fantastično. Rusi so branilci naslova, v svojih vrstah imajo najboljše igralce sveta. Sploh ne znam opisati, kaj to pomeni za francoski hokej," je bil do ušes nasmejan Dave Henderson. Francozi so v šestem poskusu prvič uspeli premagati Ruse na svetovnih prvenstvih.
Čehi šele po kazenskih strelih ugnali Dance
V skupini, ki igra v Stockhomu, so Čehi po izenačenem boju po kazenskih strelih ugnali Dance s 2:1. V 46. minuti je za Čehe zadel Zbynek Michalek, deset minut zatem pa je izid poravnal Morten Poulsen po lepi podaji Kima Staala. Pri izvajanju kazenskih strelov so Danci povedli z golom Mikkela Boedkerja v prvi seriji, v tretji seriji pa je izenačil Jiri Hudler. Odločilni zadetek je prispeval Zbynek Irgl v šesti seriji.
Švedi upajo na pomoč bratov Sedin
Večerna tekma v Stockholmu se ni razpletla po okusu navijačev. Kanadčani so odpravili Švede s 3:0 in zasedli drugo mesto na lestvici. V 9. minuti je bil na kazenski klopi Johan Fransson, ostrostrelec Steven Stamkos pa je z izjemnim strelom Jhonasa Enrotha.
V 55. sekundi druge tretjine je Luke Schenn povišal na 0:2, končni izid pa je postavil Jordan Staal v 33. minuti. Vratar Kanade Mike Smith je obranil vseh 27 strelov. Švedi so bili nemočni, na tribuni pa sta bila brata Sedin, ki naj bi kmalu oblekla dres izbrane vrste, saj je Vancouver ekspresno izpadel iz končnice Lige NHL.

DANSKA 4 1 0 2 2 -3 3
SLOVENIJA 4 0 0 1 3 -10 1 ZK-zmaga po kaz. strelih in podaljšku PK-poraz po kaz. strelih in podaljšku

Skupina Helsinki:
RUSIJA - FRANCIJA
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Perežogin 27.; Fleury 30., Roussel 37.

SLOVAŠKA - LATVIJA
3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Zarobsky 2., Surovy 37., Vydareny 60.; Cipulis 1., Daržins 13., 39., 41., Girgensons 18.

AVSTRIJA 4 1 0 0 3 -3 3
LATVIJA 4 1 0 0 3 -10 3 ZK-zmaga po kaz. strelih in podaljšku PK-poraz po kaz. strelih in podaljšku