Danski hokejisti se veselijo prestižne zmage nad hokejsko velesilo Češko. Foto: Reuters
Francija na SP-ju v Minsku
Francija je poskrbela za najzanimivejše razplete v Minsku. Zdaj je po kazenskih strelih premagala Norveško in jo tako prehitela na 3. mestu skupine A. Foto: Reuters

Nato pa sta za Dance zadela Jesper Jensen in Patrick Björkstrand, ki je izenačil v zadnji minuti. Sledil je podaljšek, kjer pa ni bilo golov, tako da so bili na vrsti kazenski streli.

Tam so daljši konec potegnili Danci, pri katerih je vratar Simon Nielsen ubranil vse tri poskuse Čehov. Na drugi strani je odločilni zadetek dosegel Mikkel Boedker. Skupno razmerje strelov je bilo 32:27 za Češko.

Francoska NHL-ovca jeziček na tehtnici
Tudi dvoboj Francije in Norveške se je po razburljivi tekmi končal šele po kazenskih strelih, ki jih je odločil Stephane da Costa (Ottawa/NHL) in "galskim petelinom" prinesel dragoceno tretjo zmago v Minsku, s čimer so Francozi tik pred prebojem v četrtfinale. Pred zadnjimi minutami 2. tretjine so Norvežani vodili z 2:0, nato pa so Francozi v 51 sekundah dosegli kar tri gole, od tega dva NHL-ovec Antoine Roussel. V zadnji tretjini so "beli medvedi" dvakrat izenačili, nato pa pri kazenskih strelih le enkrat ugnali Cristobala Hueta.

Tihonov nadaljuje strelski pohod
Rusija ostaja edina reprezentanca s stoodstotnim izkupičkom v Minsku. V 5. krogu je "zbornaja komanda" s 4:1 premagala Latvijo, ki je sicer povedla z zadetkom Miksa Indrašiša v 8. minuti, a je razigrani Viktor Tihonov že čez tri minute poskrbel za izenačenje, ob koncu 1. tretjine pa je vnuk legendarnega "polkovnika" s šestim golom turnirja povišal že na 3:1 za Ruse.

Od elite se poslavlja Kazahstan, ki je s 6:2 klonil pred Švico. Belorusija je s 5:2 porazila Nemčijo, Slovaška pa s 4:1 Italijo.