Kevin Romy je prinesel Švici prvo zmago v Minsku, kjer varovanci branijo srebro iz Stockholma. Foto: Reuters
Sergej Plotnikov
Sergej Plotnikov je dosegel dva zadetka za Ruse. Foto: EPA

Dva gola po uigranih akcijah v razmiku petih minut sta prinesla Švicarjem odločilno prednost na poti k prvim točkam v Minsku. Na polovici tekme je izenačeno tekmo na stran "ledenih tovarišev" nagnil Denis Hollenstein, zatem je udaril še Kevin Romy. Nemci so z drugim golom Thomasa Oppenheimerja sicer znižali v 39. minuti, a nato je Reto Berra (22 obramb) zaklenil vrata, pri čemer mu je v končnici pomagala tudi prečka, ki je zaustavila strel Alexandra Barte. "Nosilci orlov" so tako zapravili izredno priložnost za osvojitev točk, ki bi jim na stežaj odprla vrata četrtfinala.
Nova visoka zmaga Rusov
Rusi, ostajajo edini s stoodstotnim izkupičkom, saj so odpravili Kazahstan s 7:2. Status favoritov so začeli upravičevati v 15. minuti z zadetkom Sergeja Plotnikova, potem pa je Rusom steklo: v drugi tretjini so zadeli trikrat, v zadnji nekoliko popustili, a po znižanju na 2:5 s še dvema goloma v zadnji minuti postavili stvari na svoje mesto.

Jagr razblinil vse češke strahove
V skupini A je Češka pričakovano premagala Italijo, a samo z 2:0. Prvi junak dvoboja je bil kljub porazu brez dvoma italijanski vratar Daniel Bellissimo (35 obramb), ki je dolgo dajal upanje na novo senzacijo "azzurrov". Jirži Sekač je v 23. minuti izkoristil branilca, ki je zakrival pogled Bellissimu in s strelom iz zapestja povedel Čehe v vodstvo. Kljub razmerju strelov 37:11 so si varovanci Vladimirja Ružičke oddahnili šele v 56. minuti, ko je zadel legendarni Jaromir Jagr.

Pomembna zmaga Slovakov
Slovaki so bili po nepričakovano slabem začetku SP-ja prikovani na dno in so nujno potrebovali točke. Odpor Norvežanov so strli v drugi polovici srečanja. Šele tik pred koncem druge tretjine je Ladislav Nagy zadel za 3:2, isti igralec je zadel še v 48. minuti, tekmo pa je odločil Michel Miklik.