Stephane de Costa je v zadnji tretjini z dvema zadetkoma potopil Dance. Foto: Reuters
Cristobal Huet
Francoski vratar Cristobal Huet se s soigralci veseli izjemnega uspeha. Foto: EPA
Belorusi so se prebili med najboljših osem na domačem prvenstvu. Foto: EPA
Finci usode nimajo v svojih rokah. Foto: EPA

Francozi so po šestih krogih na tretjem mestu in so si že zagotovili četrtfinale, saj so dobili tudi medsebojni tekmi proti Norveški in Slovaški. Med osem najboljših ekip na svetu so se zadnjič prebili pred 19 leti.

Kim Staal je v 35. minuti izenačil na 2:2, zadnja tretjina pa je popolnoma pripadla galskim petelinom. Pierre-Eduoard Bellemare je v 50. minuti matiral Simona Nielsena, nato pa je bil dvakrat natančen Stephane da Costa, enkrat pa Antonin Manavian. Danci nimajo več možnosti za četrtfinale.

"To je izjemen uspeh za francoski hokej. Res je minilo že precej časa, odkar nam je to zadnjič uspelo. Izjemno sem zadovoljen. Pred zadnjo tretjino smo naredili določene spremembe, več smo streljali na vrata, Danci so se odprli in steklo nam je v napadu," je bil navdušen francoski selektor Dave Henderson.

Gostitelji prav tako med osmerico
Poleg Francije in Češke so si četrtfinale priigrali tudi gostitelji tekmovanja Belorusi, ki so bili boljši od Latvije s 3:1 in si tudi teoretično priigrali eno od štirih mest, ki vodijo v četrtfinale v skupini B.

Fincem kljub zmagi ne kaže dobro
Finci so se precej namučili z odpisanimi Kazahstanci, ki se selijo v divizijo I. Finska je že odigrala vseh sedem tekem in ima enajst točk. Zadnji udeleženci četrtfinala pa bodo Latvijci, v primeru, da v zadnjem krogu premagajo odpisano Švico. Ob drugačnem scenariju se bodo v četrtfinale uvrstili Finci.