Rusi so proti Fincem doživeli grenak poraz na olimpijskem turnirju v Sočiju, tokrat pa so bili precej boljši tekmec. Foto: EPA
Italija v Minsku
Italija ni premagala Francije na svetovnih prvenstvih že celo večnost. V zadnjem desetletju so izgubili vseh pet dvobojev na SP-jih. Foto: Reuters
Thomas Oppenheimer (Nemčija) Kristers Gudlevskis (Latvija)
25-letni Thomas Oppenheimer je v 24 urah z uspešno izvedenim kazenskim strelom priigral Nemčiji še drugo zmago. Najprej je odločil "loterijo" proti Kazahstanu, tokrat pa je zadel kazenski strel v 56. minuti. Foto: Reuters
Sergej Kosticin in Dmitrij Korobov (Belorusija)
Ko je v 42. minuti Sergej Kosticin zadel ob igralcu več za 3:1, je bila tekma Belorusija - Kazahstan odločena. Foto: Reuters

Hokejska velikana Švedska in Češka sta prikazala dramo, srečnejši konec so potegnili Švedi. A bolje je kazalo Čehom, saj je Tomaš Hertl zadel že v prvi minuti, po izenačenju Oscarja Möllerja pa so Čehi zadeli še dvakrat, prek Jirija Hudlerja in Martina Zatoviča. Vendar se Švedi niso predali, Möller je znižal, Joakim Lindström pa v 49. minuti ob prednosti igralca več izsilil podaljšek, ki pa ni prinesel odločitve. Pri kazenskih strelih so bili boljši Švedi, gol Lindströma v tretji seriji je bil odločilen.

Sladka zmaga Rusov
Rusi so imeli še neporavnane račune s Finci, ki so jih ustavili na domačih olimpijskih igrah pred tremi meseci. Viktor Tihonov z golom že v drugi minuti in prvi zvezdnik Aleksander Ovečkin sta nakazala, da bo to ruski večer, znižal je Juuso Hietanen, toda nova gola Nikolaja Kulemina in Sergeja Kalinina sta Rusom zagotovila zanesljivo vodstvo, ki ga je Jere Karalahti le še znižal.

Italijani ugnali Francoze
Nedelja v Minsku se je začela z novim presenečenjem: Francija, ki je v 1. krogu ugnala Kanado, je po golu v zadnji minuti izgubila z Italijo (1:2).

Italija, ki se tako kot Kazahstan, Slovenija in Avstrija že vrsto let vrača in nato takoj izpade iz svetovne hokejske elite, je dosegla veliko zmago 58 sekund pred iztekom rednega dela, ko je zadel Markus Gander. "Galski petelini" so sicer nadstreljali "azzurre" z 29:17, a je pri zahodnih sosedih v vratih blestel Daniel Bellissimo in zdaj so Italijani prehiteli Francoze na lestvici skupine A.

Kazenski strel za zmago Nemčije
Tudi na prvi tekmi skupine B je slavilo podrejeno moštvo s poznim golom. V 56. minuti je Thomas Oppenheimer izkoristil kazenski strel in priboril Nemčiji zmago nad Latvijo s 3:2, čeprav so Balti nadstreljali "orle" s 33:20, a je pri zmagovalcih veliko delo opravil Philipp Grubauer.

Norvežani ostro kaznovali izključitve
V severnjaškem obračunu je Norveška s 4:3 premagala Dansko in dosegla še drugo zmago na turnirju. Danci so v 3. minuti dosegli kar dva gola, a v nadaljevanju so Norvežani kaznovali nedisciplinirane južne sosede: tri gole so dosegli ob številčni premoči, še enega pa iz kazenskega strela. Na koncu je odločil strel Matsa Trygga v 53. minuti, saj je Jannik Hansen tri minute in pol pred koncem vlil upanje Danski, a izenačenje ni bilo.

Po 0:1 se je Belorusom le odprlo
Gostiteljici prvenstva je malo odleglo, saj je Belorusija v 2. krogu le premagala Kazahstan (4:1), čeprav je ta vodil po 1. tretjini z 0:1. V nadaljevanju so se Belorusi sprostili in začeli zadevati, enkrat ob igralcu več (Andrej Stepanov) in enkrat celo ob igralcu manj (Sergej Kosticin).