Marcus Kruger je bil mož odločitve na obračunu Chicaga in Detroita. Foto: Reuters
Dion Phaneuf, David Clarkson
V Torontu sta se takole "spopadla" Dion Phaneuf in David Clarkson. Foto: Reuters

Kingsi na zadnjih tekmah niso blesteli v napadu, na drugi strani pa so Kojoti odlično igrali na zadnjih obračunih v obrambi. Kljub temu sta se v Phoenixu mreži v rednem delu zatresli po štirikrat, vratarja Jonathan Quick in Mike Smith pa sta zbrala po 25. obramb.

Gostje so odlično pričeli tekmo in v 15. minuti je Dustin Brown po podaji Willieja Mitchella potisnil plošček v gol za visoko vodstvo s 3:0. Pred tem sta zadela še Drew Doughty in Andrej Loktionov. V drugi tretjini se je slika povsem obrnila. Domači hokejisti so odlično začeli in že po 50 sekundah je Quicka z igralcem več premagal Radim Vrbata. Slabih pet minut kasneje je številčno premoč izkoristil še kapetan gostiteljev Shane Doan.

Kopitarju veliko zaslug za 4. gol
Prednost dveh zadetkov je v 12. minuti Kingsom zagotovil Justin Williams. Los Angeles je imel igralca več na ledu, Kopitar je izza vrat odlično podal in pred Smithom našel samega Williamsa, ki je povišal na 4:2. Še pred koncem druge tretjine je drugič zadel Doan. Končni izid rednega dela je znova ob številčni prednosti Phoenixa postavil Vrbata.

V podaljšku sta mreži ostali nedotaknjeni. Veliko priložnost je sicer imel Doan, a mu je hat-trick z dobrim posredovanjem preprečil Quick. Kazenski strel je najprej za Phoenix zadel Ray Whitney, v drugi seriji je odgovoril Brown, odločilni gol pa je prispeval Mikkel Boedker. Phoenix je na zadnjih devetih tekmah zmagal osmič.

Šest minut za Muršaka
Chicago je brez kapetana Jonathana Toewsa premagal Detroit z 2:1. Red Wingsi, ki so prav tako igrali brez pomembnega člena, saj je zaradi poškodbe manjkal Pavel Dacjuk, so prek Valtterija Filppule povedli že v tretji minuti tekme, ko so imeli igralca več na ledu.

V drugi tretjini je rezultat izenačil Jimmy Hayes, končni izid pa je v 42. minuti postavil Marcus Kruger. Jan Muršak je na ledu preživel nekaj več kot šest minut in enkrat sprožil proti vratom Coreyja Crawforda.