Slovenija je za konec blejskega turnirja igrala z Belorusijo, ki se je z zmago vsaj nekoliko maščevala za poraz v Minsku pred dvema mesecema. Foto: www.alesfevzer.com
Risi turnir na Bledu končali na drugem mestu

Odločali so kazenski streli. Za Slovenijo je mojstrsko zadel David Rodman, zgrešila sta Rok Tičar in Ken Ograjenšek. V beloruski reprezentanci sta bila uspešna Stanislav Lopačuk in Artemi Černikov. Obe ekipi sta bili po prvih dveh krogih brezhibni, Belorusi celo brez dobljenega zadetka, s še tretjo zmago pa so osvojili prvo mesto na tem prijateljskem turnirju.

V prvi tretjini ni bilo zadetkov, slovenska vrata je zaklenil Luka Gračnar. V drugi tretjini so imeli najprej dve zreli priložnosti Belorusi. A prvi so povedli risi. V 26. minuti je akcijo začel Žiga Pance, podal do Aleša Mušiča, ki je našel samega Anžeta Ropreta. Slovenija je vodstvo povišala v 34. minuti. Sabahudin Kovačevič je na desni strani našel Kena Ograjenška, ki je plošček podaljšal do Mihe Verliča, ta pa je beloruskega vratarja ukanil za 2:0.

Tik pred koncem druge tretjine je Belorusija, ki je imela v primerjavi s tekmo pred dvema mesecema, ki je odločala o potniku na olimpijske igre 2018, v postavi le tri iste igralce, znižala izid. Z dvema igralcema več je zadel branilec Roman Graborenko.

Zadnjo tretjino so bolje odprli Slovenci, po 84 sekundah je bil po podaji Anžeta Kuralta natančen Boštjan Goličič. Gostje so vseeno izsilili podaljšek, potem ko sta sredi zadnje tretjine v razmiku manj kot minute zadela člana Dinama iz Minska Pavel Kazakevič in še enkrat Graborenko.

V petminutnem podaljšku ni bilo odločitve in sledili so kazenski streli.

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je v tekmi 2. kroga olimpijskih kvalifikacij za uvrstitev na OI v Južni Koreji 2018 v Španiji izgubila z Italijo z 1:8 (1:2, 0:1, 0:5).