Anže Kopitar je vpisal novi dve točki. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
Alex Ovečkin je za zmago Washingtona nad Islandersi dosegel dva zadetka. Foto: Reuters
Matt Stajan
Calgary je v podaljšku ugnal San Jose (3:2). Odločilni zadetek je dosegel Kanadčan slovenskih korenin Matt Stajan. Foto: Reuters
Jamal Mayers, B.J. Crombeen
Spopad Jamala Mayersa in B. J. Crombeena na tekmi med Chicagom in St. Louisom. Foto: Reuters

Kralji so na zadnji tekmi z Detroitom zapravili vodstvo, tokrat pa jim je po prednosti z 2:0 v prvi tretjini uspelo prednost zadržati. Na obračunu z Red Wingsi so Kingsi prvič v letošnji sezoni izgubili, ko so dosegli tri zadetke ali več.

Domačo vrsto je v vodstvo povedel Justin Williams. V 14. minuti je za 2:0 po napaki Brendana Smitha in podaji Dustina Browna v protinapadu z igralcem manj mojstrsko zadel Kopitar. "Vedno, ko zadaneš z igralcem manj, se spremeni potek srečanja. Kopitar je odlično zadel," je gol slovenskega napadalca pokomentiral podajalec pri zadetku Brown.

Kopitar podal pri zadnjem golu
V drugi tretjini se je vsaka mreža zatresla po enkrat. Najprej je na 2:1 znižal Jiri Hudler, v 31. minuti pa je višjo prednost Los Angelesu zagotovil Drew Doughty. Slava Vojnov je dobrih 11 minut pred koncem z igralcem več povišal prednost gostiteljev in vse je kazalo na zmago Kraljev. Nekaj upanja je Detroitu vlil gol Johana Franzna v 54. minuti, a je Kingsom uspelo prednost zadržati. Zmago je 20 sekund pred iztekom rednega dela po podaji Kopitarja s strelom v prazno mrežo potrdil Jeff Carter.

Kopitar je igral dobrih 19 minut in sprožil štiri strele na vrata Jimmyja Howarda, Muršak je igral devet minut in enkrat streljal. S to zmago ima Los Angeles zdaj enako število točk kot San Jose, ki na Zahodu trenutno zaseda osmo mesto, zadnje, ki še vodi v končnico. 78 točk imata še Calgary in Colorado. Detorit z 91 točkami ostaja četrti.

Stajan mož odločitve v Calgaryju
V Calgaryju so se Flamsi pomerili prav z neposrednim tekmecem za končnico San Josejem. Odločitev je padla šele v peti minuti podaljška, ko je napadalec slovenskih korenin Matt Stajan lepo ukradel plošček, nato pa v protinapadu po podaji Blaka Comeauha zadel.

Tampa Bay je s 6:1 nadigrala branilce naslova iz Bostona. Prvo ime večera je bil najboljši strelec lige Steven Stamkos, ki je sicer zbral enako število točk kot Jevgenij Malkin (84). Stamkos je zabil svoj 50. gol v letošnji sezoni.