Žiga Pešut je zablestel z dvema goloma. Foto: Aleš Fevžer
Ken Ograjenšek
Ken Ograjenšek je podal pri obeh golih Žige Pešuta. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Trener zmajev Bojan Zajc je nekoliko premešal peterke, kar se mu je obrestovalo. Olimpija je že v uvodnih minutah uprizorila nekaj nevarnih akcij, v 6. minuti pa tudi prišla do vodstva. Ken Ograjenšek je za vrati Linza povratno podal na desno vratnico, kjer je Žiga Pešut pričakal plošček in ga poslal pod prečko.

Ulmer izničil vodstvo domačih
Zmaji so v nadaljevanju pritiskali za drugi gol, a ni šlo. Uspešnejši so bili gostje, pri katerih je Jason Ulmer, mlajši brat Olimpijinega Jeffa, v 12. minuti lepo sprejel podajo Gregorja Baumgartnerja, nato obdrsal Jerryja Kuhna in zatresel mrežo za 1:1. Razmerje strelov po prvih 20 minutah je bilo 17:11 za Olimpijo.

Blackwaterjev prvenec za 2:1
V drugi tretjini se mreži kljub priložnostim na obeh straneh nista zatresli vse do 39. minute, ko je Judd Blackwater po desni strani prodrl pred Lorenza Hirna in ga premagal s polvisokim strelom za bližnjo vratnico. To je bil prvi gol 26-letnega Kanadčana za Olimpijo. Po dveh tretjinah je bilo razmerje strelov 22:19 za domače.

Jeff Ulmer kronal številčno premoč z golom
Zmaji tudi v zadnjem delu niso popuščali. V 45. minuti je bil izključen Brad Moran, kar je pomenilo prednost igralca več za Ljubljančane. Ti so številčno prednost izkoristili minuto pozneje, ko je Jeff Ulmer po podaji Nicholasa Rossa plošček poslal pod prečko. Plošček se je po podaji Rossa odbijal, a ga je Ulmer mojstrsko zadel.

Pešut razblinil vse dvome o zmagovalcu
Vseh dvomov o zmagovalcu pa je bilo konec v 50. minuti, ko je Hirn odbil strel Ograjenška, a le do Pešuta, ki ga je poslal v nebranjeni del mreže za 4:1. Končno razmerje strelov je bilo 32:31 za Olimpijo.