Trener Dunaja Serge Aubin je bil lahko zelo zadovoljen z začetkom končnice. Foto: MMC RTV SLO

Po hitrem vodstvu gostov so hokejisti Innsbrucka zadeli trikrat za vodstvo s 3:1 po prvi tretjini. Dvakrat je bil natančen Mario Lamoureux, najprej z igralcem manj v 11. minuti, nato pa v 17. minuti še ob prednosti dveh igralcev več.

Riley Holzapfel je v 25. minuti ob "power playu" znižal, v 49. minuti pa je izenačil na 3:3 ob prednosti dveh igralcev več.

Napadalec Innsbrucka Tyler Spurgeon je v prvem podaljšku zadel prečko. Gledalci so bili že pošteno utrujeni, saj se je tekma zavlekla v tretji podaljšek, zaradi počenega pleksi stekla pa je bila prekinjena še za dodatnih 45 minut. Odločitev je padla že prek polnoči. Rafael Rotter je podal izza vrat, Vause pa je zatresel mrežo v 104. minuti. Andy Chiodo, ki je zbral kar 54 obramb, je bil nemočen.

Tudi KAC in Salzburg vodita z 2:0 v zmagah
Salzburg je v Merkur Areni v Gradcu prišel do druge zmage (1:4), vseh pet golov pa je padlo v drugi tretjini. Luka Gračnar je bil znova na klopi, trener Greg Poss stavi na vratarja Bernharda Starkbauma.

Tudi KAC vodi že z 2:0 v zmagah proti Orlom. V Znojmu je odločil Thomas Hundertpfund s svojim drugim golom na srečanju v 42. minuti (2:3).

Edina serija, kjer je izid v zmagah izenačen, je Bolzano - Linz. Italijani so dobili drugo tekmo s 3:1. Tretje tekme četrtfinala bodo na sporedu v petek.