Mikael Granlund je presekal obleganje vrat Colorada in z neverjetnim preigravanjem sam odločil o tretji tekmi serije Minnesota - Colorado. Foto: Reuters
Mikael Granlund (Minnesota Wild) - Jan Hejda in Semjon Varlamov (Colorado Avalanche)
Semjon Varlamov je bil nepremagljiv zid, a Plaz tokrat ni znal izkoristiti Rusovih 45 obramb, nato pa je v 6. minuti podaljška udaril Granlund. Foto: Reuters
Olli Maatta in Jussi Jokinen (Pittsburgh Penguins)
Finska naveza Maatta - Jokinen je dokončala "blitzkrieg" Pingvinov, ki so v dobrih dveh minutah zadnje tretjine iz zaostanka (1:3) prišli v vodstvo s 4:3. Foto: Reuters
Steve Ott in TJ Oshie (St. Louis Blues) - Jonathan Toews (Chicago Blackhawks)
Katera odsotnost bo usodnejša? Zaradi grobega naleta bo drugi branilec Chicaga Brent Seabrook izpustil še dve tekmi, vprašanje pa je, ali bo do takrat že pripravljen kapetan St. Louisa in žrtev naleta David Backes. Foto: Reuters
Kari Lehtonen (Dallas Stars)
Kari Lehtonen je z "nulo" prišel do prve zmage v končnicah v karieri (predtem 0-4 z Atlanto leta 2007), kar je bila hkrati tudi prva zmaga Dallasa v končnicah po šestih letih. Foto: Reuters

Finski čudežni deček mogoče ni osvojil Lige NHL v trenutku tako kot njegovi sloviti predhodniki pred dvema desetletjema, a učne dobe je za 22-letnika očitno konec. Prvi gol v končnici je Mikael Granlund dosegel v podaljšku, in to na tekmi, na kateri se je rednih 60 minut končalo z 0:0 in je Minnesota zaman oblegala vrata Colorada.

A gol, vzet kot iz kakšne arkadne računalniške hokejske igre, je v 66. minuti razorožil tudi izvrstnega Semjona Varlamova. Video (glej spodaj) vreden večkratnega ogleda in kandidat za hokejski gol leta!

Videl luknjo in našel prazno mrežo
"Da dobiš bitko proti temu moštvu, moraš pred gol. Našel sem luknjo in sem poskusil ter našel tako rekoč prazno mrežo," je zmagoviti gol opisal mladi finski center, s katerim je Wildu prinesel zasluženo zmago, saj je nadstreljal Plaz s kar 46:22. Povratnik po poškodbi Darcy Kuemper tako niti ni imel res veliko dela na poti k prvi "playoff" nedotaknjeni mreži v klubski zgodovini Minnesote Wild.

Tekmo je zaznamoval nov izpad Matta Cooka, ki je ob naletu s kolenom huje poškodoval drugega branilca Avsov Tysona Barrieja (video spodaj), za katerega je že konec sezone, Liga NHL pa je že napovedala ostro kazen za nemarnega Cooka.

Ko v 133 sekundah prejmeš tri gole
V seriji Pittsburgh - Columbus se je tudi na tretji tekmi odvil preobrat, v katerem je eno od moštev zapravilo lepo prednost dveh golov. Modri suknjiči so prvo domačo tekmo odlično začeli in že po štirih minutah vodili z 2:0. Naleti Pingvinov so prvi sad obrodili šele dve sekundi pred iztekom 2. tretjine, ko je zadel branilec Brooks Orpik. A Columbus je prek Cama Atkinsona odgovoril na začetku zadnje tretjine, nato pa je sledil popoln preobrat: Pensi so v samo dveh minutah in 13 sekundah zadeli kar trikrat, vodstva s 4:3 pa niso več izpustili. Zmagoviti gol je po preusmeritvi strela branilca Ollija Maate dosegel Jussi Jokinen.

Toews presenetil Millerja
Vrnitev na domači led je koristila vsem zahodnim moštvom. Branilec naslova Chicago je tako kljub vnovični podrejenosti v igri (streli 25:34 v korist gostov) le našel pot do zmage nad St. Louisom. Corey Crawford je ukrotil vse poskuse "note", na drugi strani pa je Ryan Miller že v 5. minuti "pojedel" neoviran strel s polrazdalje kapetana Blackhawksov Jonathana Toewsa. Tretje lovljenje izenačenja v zadnjih minutah serije se Bluesom tokrat ni posrečilo, Marcus Krüger pa je z golom v prazno mrežo potrdil znižanje na 1:2.

Lehtonen razorožil Racmane
Najbolj se je moral za "shutout" potruditi vratar Dallasa Kari Lehtonen, ki je ustavil 37 strelov Anaheima, na drugi strani pa so Zvezde s po enim golom v vsaki tretjini (Jamie Benn, Valerij Ničuškin in Ryan Garbutt) dobile prepotrebno tekmo za obstanek v seriji.

Bodo zahodnemu receptu, po katerem je vseh 11 tekem doslej pripadlo gostiteljem, sledili tudi Kralji? V noči na sredo Los Angeles po dveh visokih porazih lovi znižanje proti San Joseju.