Anže Kopitar je v letošnji sezoni zbral 47 podaj. Foto: Reuters
Wayne Simmonds
Nenavaden zadetek je dosegel Wayne Simmonds (na sliki še v dresu Los Angelesa). Zdaj igralec Philadelphie je na tekmi proti Ottawi v nogometnem stilu z glavo nehote znižal na 3:1. Senatorji so na koncu po kazenskih strelih slavili s 4:3. Foto: Reuters
Steven Stamkos
Steven Stamkos je zabil že 56. zadetek v sezoni. Foto: Reuters

Los Angeles je na gostovanju pri Minnesoti klonil po kazenskih strelih s 4:3. Anže Kopitar je prispeval podaje za vse gole Kraljev. Pri obeh zadetkih v uvodni tretjini je bil drugi podajalec, v drugi tretjini pa je nevarno streljal z leve strani, "odpadek" pa je v mrežo spravil Brad Richardson, ki je bil sicer edini hokejist z dvema zadetkoma v večeru.

Kralji so niz štirih gostujočih tekem končali s petimi točkami; samo v zadnjih 24 urah so osvojili tri, s čimer je bil trener Darryl Sutter zadovoljen: "V danem trenutku, ko lovimo končnico, je to odličen izkupiček. Nisem ne filozof ne Nostradamus, to je bila velika točka, ki nam omogoča tisto, kar si želimo, usoda je v naših rokah."

Na lestvici podajalcev si deli 10. mesto
Kopitar je na ledu prebil dobrih 21 minut, v katerih je sprožil šest strelov, dva sta letela v okvir vrat. Spet je dobil več bulijev (15:9), pri kazenskih strelih pa ni dobil priložnosti, saj je bilo vsega konec že po dveh serijah. Slovenski reprezentant je na 79 tekmah zbral 72 točk (25 golov in 47 podaj), s čimer je na lestvici najučinkovitejših igralcev na 17. mestu, še višje pa je na lestvici podajalcev, kjer si deli 10. mesto.

Le še tri tekme, a ogromno različic
Kralji so s točko ohranili vodstvo (in s tem tretje mesto na Zahodu). Enako število točk (91) ima še Phoenix, ki je s 4:0 ugnal Anaheim. Le točko manj ima San Jose, ki je v še enem divizijskem obračunu premagal Dallas s 3:0. Zvezde imajo še točko manj in so zdaj devete. Vsa četverica mora odigrati še tri tekme. Los Angeles bo v torek gostil Edmonton, nato pa ga čakata dva obračuna prav s San Josejem.

Stamkosu tolažilna nagrada v podobi rekorda
Brez teoretičnih možnosti za preboj v končnico je ostala Tampa Bay, ki je sicer ugnala Winnipeg s 3:2. Navijače je potolažil Steven Stamkos, ki je tekmo odločil v prvi minuti podaljška in s tem postavil rekord v številu golov v podaljšku v eni sezoni (5).