Hokejisti Los Angelesa slavijo 38. zmago v sezoni, ki jih spet vodi v končnico. Do konca sezone jih čaka še pet tekem - dvakrat proti Edmontonu, Minnesoti, za konec pa veliki finale - dve tekmi proti neposrednemu tekmecu San Joseju. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je prispeval 42. in 43. podajo v sezoni. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je imel v vsaki tretjini manj dela - po vrsti je ubranil 9, 6 in 4 strele. Foto: Reuters

Muršak pa v pressboxu, očitno ga je Nyqvist prehitel, samo v primerjavi s Švedom tudi ni dobil velikih minut. No, dobra plat tega, da so izgubili pri Columbusu in je Babcock bil ogorčen nad tem, da so spravili v eni tretjini skupaj le pet strelov in to proti novincu Yorku.

Uporabnik Mojega spleta sudija

Dvoboj ekip, ki jih vodita brata Sutter, je spet dobil Darryl. Jonathan Quick je ubranil vseh 19 strelov, s čimer je devetič v sezoni ohranil mrežo in s tem podrl klubski rekord Rogieja Vachona iz sezone 1976/1977.

Na dnu novice si lahko ogledate vrhunce tekme Calgary - Los Angeles.

Quick pričakoval, da bo presegel rekord
"Vse spoštovanje do Vachona, res je veliko naredil za naš klub, zato nočem, da tole zveni samovšečno, a upal in pričakoval sem, da bom nekoč zrušil njegov rekord," je priznal Quick, ki pa ni pozabil poudariti: "Razume pa se, da sta najpomembnejši dve točki, zaradi katerih smo spet na mestu, ki pelje v končnico."

Kopitar v pričakovanju zadnjih tekem
V ekipi Los Angelesa se je z dvema podajama izkazal Anže Kopitar. Slovenski as je spet prikazal dobro uigranost z Dustinom Brownom, kar je v šali priznal tudi sam: "No, saj skupaj igrava že šest let. Bil je že čas. Pred nekaj tedni nam res ni šlo nič od rok, zdaj je vse bolje. Ne pozabimo tudi na Justina Williamsa. Res smo se dobro ujeli. Komaj čakam na zadnje tekme sezone."

Gneča na lovu na 3., 7. in 8. mesto
Kralji imajo zdaj 88 točk, le eno manj kot tretji Dallas, ki je v gosteh premagal Edmontona s 3:1. Oilersi so ravno naslednji tekmec LA-ja. Ekipa iz Kalifornije pa ima toliko točk kot osmi San Jose (Morski psi so klonili pri Anaheimu s 3:1 in padli s tretjega mesta na osmo) in eno več kot deveti Phoenix.