Mitja Šivic  je dvakrat prerešetal jeseniško mrežo. Foto: RTV SLO
Mitja Šivic je dvakrat prerešetal jeseniško mrežo. Foto: RTV SLO
Peter Rožič

Tekmo je odločil Aleš Mušič že v 44. sekundi dodatnih petih minut po veliki napaki gostujočega vratarja Aleša Petrovčiča. Ta se je sicer izvrstno kosal z zmaji, ki so sprožili kar dvajset strelov več od železarjev proti nasprotnim vratom (51:31), a z igro ne pretirano navdušili.

To velja zlasti za pet tujcev. Tivoli je prvič pozdravil tudi dva povratnika v zmajevo gnezdo Egona Muriča in Gregorja Slaka. Nasproti jim je stala kombinirana postava železarjev, "oplemenitena" z nekaterimi igralci iz Lige Ebel, ki pa niso razočarali in bili blizu presenečenja.

Dvoboj z udarnim začetkom
1.500 gledalcev je predvsem z dinamičnostjo očarala prva tretjina, ki se je začela z eksplozivnim uvodom. V prvih petih minutah so padli kar štirje zadetki. Aleš Remar in Anže Terlikar sta povedla železarje dvakrat v vodstvo, a sta izid poravnala Jason Silverthorn (prva tekma za klub) in Mitja Šivic.

V nadaljevanju tempo padel
Ta je tudi poskrbel za Olimpijino prednost po prvih dvajsetih minutah. Edini gol je v drugem delu, ko je tempo precej padel, dosegel jeseniški napadalec Miha Bremec.