Fabian Cancellara je bil spet najhitrejši v vožnji na čas, kar je odličen obet pred svetovnim prvenstvom. Foto: EPA

Švicar Cancellara je na 39 km dolgem kronometru v okolice Tarazone, ki je vključeval vzpon tretje kategorije na Moncayo, za 37 sekund premagal Tonyja Martina, tretji pa je bil presenetljivi Domenico Pozzovivo.

Jani Brajkovič je dobro opravil svoje delo in osvojil deveto mesto. Zaostal je minuto in 53 sekund. V skupnem seštevku Dirke po Španiji spet vodi njegov moštveni kolega pri Astani Vincenzo Nibali, ki ima 33 sekund prednosti pred prvim zasledovalcem Nicolasom Rochejem. Še 13 sekund več zaostaja Alejandro Valverde, ki je prav tako lahko zadovoljen s svojo vožnjo na čas.

Italijanski as Nibali se je v torek zaradi pika žuželke prebudil z zatečenim obrazom, vendar to ni vplivalo na njegov nastop. 41-letni Chris Horner, ki je z izjemno vožnjo dobil 10. etapo in oblekel rdečo majico, je zaostal skoraj tri minute in v skupnem seštevku padel na četrto mesto.