Maciej Paterski je dobil dirko po Hrvaškem. Foto: EPA
Peterski zmagal na dirki po Hrvaški

Skupno drugo mesto je osvojil Primož Roglič, član Adrie Mobila. Paterski je imel v hrvaški prestolnici več moči od Avstrijca Felixa Grossschartnerja (Team Felbermayr), Rusa Romana Majkina (RusVelo) in Belgijca Oliviera Pardinija (Verandas).

Vsi so prišli v cilj v času zmagovalca. S 17 sekundami zaostanka je osmo mesto osvojil Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice), ki je bil najboljši Slovenec v etapi. V isti skupini sta skozi cilj prikolesarila še dva Slovenca, Rok Korošec (Radenska) je bil 12., Primož Roglič (Adria Mobil) pa 18.

Paterski, ki je do visoke prednosti v skupnem seštevku prišel z zmago v kraljevski, tretji etapi, je še povišal razliko do najbližjega zasledovalca Rogliča, ki je na koncu zaostal minuto in sekundo, tretje mesto je osvojil član ekipe CCC Poljak Sylwester Szmyd, ki je zaostal še 17 sekund več. Na 10. mestu skupno je končal Bole.