Richie Porte in Geraint Thomas sta takole prikolesarila v cilj. Foto: EPA
Adriano Malori
Adriano Malori ostaja v modri majici vodilnega na dirki od Tirenskega do Jadranskega morja. Foto: EPA
Porte zmagovalec četrte etape

Spremenil se je tudi skupni seštevek. Vodstvo je prevzel Michal Kwiatkowski. Poljak je bil v četrti etapi tretji, za Portom pa je zaostal osem sekund. Z istim časom kot zmagovalec se je v cilj pripeljal tudi njegov moštveni kolega pri Skyu Geraint Thomas, ki je skupno s tremi sekundami zaostanka na tretjem mestu. Porte za Kwiatkowskim zaostaja le sekundo.

Dvojec Skya je napadel na vzponu dva kilometra pred ciljem, Kwiatkowski pa je nato sam poskušal slediti Avstralcu in Britancu, a za njima zaostal omenjenih osem sekund. "To je za ekipno fantastičen dan. Od začetka vzpona smo delali svoje, ni bil lahek vzpon, toda bili smo na prvem in drugem mestu, kar je fantastično. Pred dvema letoma sem na gorski etapi oblekel rumeno majico, zato sem vedel, da prihajajo težki dnevi. Rad imam Col d'Eze, zato se veselim vožnje na čas tam. S seboj imam izjemno ekipo, z Geraintom sva zdaj na prvih dveh mestih, karte so dobre," je bil zadovoljen Porte.

Špilak je zaostal 24 sekund in v cilj prišel kot deseti. Kolesar Katjuše je v skupnem seštevku napredoval na 11. mesto. Borut Božič je zaostal 23:25 in bil 126. V skupni razvrstitvi je član Astane 123.

Mezgec udeležen v skupinski padec
Belgijec Jens Debusschere je dobil sprint druge etape dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. Član Lotta je imel več moči od Slovaka Petra Sagana in Irca Sama Bennetta. Kristijan Koren je v času zmagovalca osvojil 28. mesto, tako kot Luka Pibernik, ki je bil 108. V zadnjih 100 metrih se je zgodil skupinski padec, v katerega je bil udeležen tudi Luka Mezgec. Slovenski sprinter je v cilj prišel kot 158.

V skupnem vodstvu ostaja Italijan Adriano Malori, na drugo mesto se je prebil Sagan, ki ima enak čas kot Malori. Švicar Fabian Cancellara je zdrsnil na tretje mesto. Koren je 63., Mezgec 108., Pibernik pa 144.