Rui Alberto Faria da Costa je zadnji dan v vožnji na čas zanesljivo opravil s tekmeci. Foto: EPA
Robert Vrečer
Robert Vrečer je z napadalno vožnjo osvojil dve majici. Takole je na zmagovalnem odru poziral v majici najboljšega hribolazca. Foto: EPA

Zadnji dan je bila na sporedu vožnja na čas od Bad Ragaza do Flumserberga (26,8 km). Rui Costa (Movistar) je prav zadnji dan prevzel majico vodilnega Mathiasu Franku (BMC).
Švicar je končal šele na 19. mestu, zaostal je slabi dve minuti, kar je bilo preveč (dan je začel le s 13 sekundami naskoka), in skupno zmago je tako moral prepustiti Portugalcu, ki je bil v gorski vožnji na čas prepričljiv in je Estonca Tanela Kangerta premagal za 21, Nizozemca Baukeja Mollemo pa za 29 sekund. Frank je domačo dirko končal šele na petem mestu. Simon Špilak (Katjuša) je kronometer končal na osmem mestu, Jani Brajkovič (Astana) pa je bil deveti.

"Ta etapa je bila zelo pomembna, lepo je bilo dobiti priložnost za skupno zmago, ekipa pa me je odlično vodila do nje. Na Dirki po Švici je lepo zmagati, meni je to uspelo dvakrat, pa še dve etapni zmagi imam. Težko bi bilo še bolje," je bil zadovoljen portugalski kolesar.

Skupno je bil na 77. izvedbi Dirke po Švici od Slovencev najvišje Špilak na devetem mestu (+ 2:42), Brajkovič je bil 14. (+ 5,36). Vrečer si je s pobegom v soboto zagotovil zmago v točkovanju šprintov in gorskih ciljev.

9. etapa,
Bad Ragaz-Flumserberg, kronometer, 26,8 km:
1. R. DA COSTA POR 51:56 2. T. KANGERT EST +0:21 3. B. MOLLEMA NIZ 0:29 4. J.-C. PERAUD FRA 0:42
... 8. S. ŠPILAK SLO 1:05 9. J. BRAJKOVIČ SLO 1:06 67. G. BOLE SLO 5:09 71. R. VREČER SLO 5:22

Končni vrstni red: 1. R. DA COSTA POR 31:08:11 2. B. MOLLEMA NIZ +1:02 3. R. KREUZIGER ČEŠ 1:10 4. T. PINOT FRA 1:26 5. M. FRANK ŠVI 1:43
... 9. S. ŠPILAK SLO 2:42 14. J. BRAJKOVIČ SLO 5:36 73. G. BOLE SLO 45:18 126. R. VREČER SLO 1:15:13