Fabio Aru je blestel v zadnjem tednu Gira, ko je bil premočan Alberto Contador. Na Vuelti je odlično razporedil moči in se veselil uspeha kariere. Foto: EPA
Joaquim Rodriguez, Fabio Aru in Rafal Majka
Joaquim Rodriguez, Fabio Aru in Rafal Majka na zmagovalnem odru v Madridu. Foto: EPA
Fabio Aru
Najboljši trije na jubilejni 70. Dirki po Španiji so nazdravili že med etapo. Foto: EPA

Degenkolb je v ravninski preizkušnji med Alcalo de Henaresom in Madridom (98,8 km) v ciljnem šprintu ugnal Nizozemca Dannyja van Poppela in Luksemburžana Jeana Pierra Druckerja.

Na vrhu pričakovano ni bilo sprememb. Skupne zmage se je veselil Aru, ki je z 20 sekundami zaostanka v cilj prišel kot 71. 25-letni Italijan je imel na koncu 57 sekund prednosti pred Špancem Joaquimom Rodriguezom. Tretji je bil Poljak Rafal Majka.

"Danes sem zelo čustven in ponosen. Rad bi se zahvalil moštvenim kolegom. Verjeli so vame. Včeraj je bil ključen dan. Bil je čustven dan, kot ekipa smo opravili izjemno delo," so bile prve besede Aruja, ki je slavil svojo prvo zmago na eni izmed treh največjih tritedenskih dirk. Letos je bil sicer že drugi na Dirki po Italiji.
Zeleno majico najboljšega po točkah je osvojil Španec Alejandro Valverde, ki je dobil edini vmesni šprint v Madridu, s tem pa za dve točki prehitel Rodrigueza. V boju za pikčasto majico najboljšega hribolazca je slavil Španec Omar Fraile, španski uspeh je s prvim mestom med ekipami dopolnil Movistar.

Edini Slovenec na dirki Luka Mezgec je skupno končal na 108. mestu.