Miloš Teodosić je prispeval devet točk in pet podaj v 22 minutah. Foto: EPA
Giorgios Bartzokas
Giorgios Bartzokas je po številnih porazih močno na udaru kritik. Foto: EPA

Moskovčani so po štirih minutah vodili z 11:0 in 5.100 gledalcev je že namenilo žvižge popolnoma razglašenim gostiteljem. Prvi točki za Barcelono je prispeval Ante Tomić sredi 5. minute. Še slabši je bil zaključek uvodne četrtine, Miloš Teodosić je zadel trojko, Tyrese Rice pa je nad njim naredil še prekršek in Srb je dodal še prosti met za neverjetnih 4:29 po desetih minutah igre.

Rusi so v nadaljevanju zlahka zadržali prednost. Barcelona je malce boljšo igro prikazala v tretji četrtini, ki jo je dobila s 23:18. Petteri Koponen je s trojko znižal na 50:69 osem minut pred koncem, vendar je nato CSKA do konca srečanja še povečal prednost.

Blestel je Nando De Colo, ki je prispeval 21 točk. Katalonci so zgrešili kar 25 metov izza črte (11/36), tudi za dve točki so imeli zelo slab met (11/26).

CSKA je na prvem mestu z 18 zmagami in že ima zagotovljeno mesto v četrtfinalu, Barcelona pa je z devetimi zmagami na skromnem 11. mestu. Šest krogov pred koncem je v izgubljenem položaju, saj ima Anadolu Efes na osmem mestu že 13 zmag.

Bartzokas: Po katastrofalni prvi četrtini vse odločeno
"Še en večer za pozabo v letošnji sezoni. Proti evropskim prvakom imaš možnost za zmago le v primeru odlične igre. Moji varovanci so brez samozavesti, delovali so zelo neodločno. Prva četrtina je bila katastrofalna in po desetih minutah je bila tekma odločena. Razumem veliko nezadovoljstvo navijačev, ki pa morajo vedeti, da imamo precej neizkušenih igralcev, ki se morajo še dokazati na najvišji ravni. Trenutno se ne moremo enakovredno kosati s CSKA-jem," je bil razočaran trener Georgios Bartzokas.

24. krog, petkove tekme:
UNICS KAZAN - ANADOLU EFES
* 92:99 (22:22, 21:27, 18:20, 21:13)
Langford 23, Williams in Colom po 16; Brown 24, Granger 17, Dunston 16.
* - po podaljšku

DARÜŠAFAKA - PANATHINAIKOS
77:72 (17:17, 18:16, 18:20, 24:19)
Wanamaker 24, Anderson 16, Bertans in Clyburn po 12; Singleton 23, Rivers 12.

BARCELONA - CSKA MOSKVA
61:85 (4:29, 20:19, 23:18, 14:19)
Vezenkov 14, Rice 10; De Colo 21 (9/14 za dve), Kurbanov 12, Higgins 11.

Odigrano v četrtek:
ŽALGIRIS - FENERBAHČE
67:76 (17:19, 14:11, 17:25, 19:21)
Jankunas 15; Udoh 16, Mahmutoglu in Bogdanović po 14.

GALATASARAY - REAL MADRID
87:84 (25:20, 24:26, 24:14, 14:24)
Daye 20, Diebler 17, Micov 12; Randolph 16, Dončić 13 (2/3 za dve, 3/4 za tri), 8 skokov in 8 podaj v 22 minutah.

CRVENA ZVEZDA - BROSE BAMBERG
74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17)
Jenkins 18, Simonović 13, Gudurić 12; Causeur 21 ... Nikolić 9 (3/7 za tri), dva skoka in podaja v 21 minutah.

MACCABI - OLYMPIACOS
71:82 (13:17, 19:23, 13:18, 26:24)
Landesberg 17, Mekel 12; Green 16, Printezis in Lojeski po 15.

BASKONIA - EMPORIO ARMANI
87:74 (23:20, 15:17, 28:16, 21:21)
Tillie 19, Hanga 18, Budinger in Larkin po 13 ... Blažič 0 (0/1 za dve) in dva skoka v 6 minutah; Hickman, Pascolo in Cinciarini po 11.