rizirano Cedevito in slavili s 83:82.

Novomeščani so večino tekme zaostajali. V vodstvo (80:79) so prišli dve minuti pred koncem po trojki Sandija Čebularja. V razburljivi končnici je prav Čebular dosegel zadnji točki na tekmi, na drugi strani pa je napad za zmago zapravil Miro Bilan.

Prvi strelec tekme je bil Marko Luković z 20 točkami. 17 točk je vknjižil Žiga Dimec, 16 Čebular, 15 pa Matic Rebec. Pri gostiteljih je bil s 15 točkami najučinkovitejši Karlo Žganec.

Prva četrtina se za novomeške košarkarje ni najbolje končala, saj so trikratni zaporedni hrvaški prvaki ob izteku prvih desetih minut pobegnili za osem točk. Tudi nadaljevanje tekme za slovenske pokalne zmagovalce ni bilo prav uspešno. S točkama Džanana Muse je Cedevita v 16. minuti povedla s 35:22, vendar se krkaši niso predali. Z delnim izidom 8:0 so se Zagrebčanom približali na pet točk zaostanka.

Drugi polčas se je s trojko Matica Rebca začel po željah gostujoče ekipe, ki je nadaljevala dobro igro. Minuto pred koncem tretje četrtine so se s košem Žige Dimca Zagrebčanom približali na točko zaostanka (60:61), takšen je bil njihov zaostanek tudi po koncu tretje četrtine, ki jo je z novo trojko, svojo tretjo na tekmi, sklenil Rebec.
Zagrebčani so doživeli tretji poraz v Ligi ABA.