Mirza Begić (levo) je proti Maccabiju dosegel pet točk. Foto: EPA
CSKA Moskva
CSKA Moskva s trenerjem Ettorejem Messino je glavni del naloge opravil v prvem polčasu, ki ga je dobil s 50:35. Foto: EPA
Georgios Printezis (desno)
Georgios Printezis (desno) je bil s 26 točkami najboljši strelec tekme v Pireju. Foto: EPA

Real, ki je prvi polčas končal z delnim izidom 24:1, je proti gostom iz Tel Aviva dobil skok (44:28) in za tri točke metal 50-odstotno. Zadel je enajst trojk, Maccabi samo štiri (22-odstotno uspešen met). 33 točk Madridčanov so dosegli igralci s klopi. Izraelci v Evroligi še nikdar tekme niso končali s tako skromnim strelskim izkupičkom (53 točk). Najboljši strelec srečanja je bil s 15 točkami Rudy Fernandez.
Lahko delo Moskovčanov
CSKA je Cajo Laboral premagal z 89:78. Moskovčani so hitro prevzeli nadzor nad tekmo, v prvi četrtini so vodili s 15:6, 18:8 in 20:10. V drugi četrtini so prednost še povečali in na odmor odšli z naskokom 15 točk (50:35). Po dveh trojkah najboljšega strelca tekme Sonnyja Weemsa (19) so na začetku tretje četrtine ušli na 21 točk (56:35). Šest minut pred koncem so povedli še s točko več (82:60, 84:62), Španci pa so nato le nekoliko ublažili poraz. CSKA je s 25 podajami izenačil rekord končnic v Evroligi.
Printezis prvo ime tekme v Pireju
Olympiacos je bil s 67:62 boljši od Anadoluja Efesa. Nobeno izmed moštev nikoli ni vodilo več kot z devetimi točkami razlike. V drugi četrtini je bilo 32:23 za Olympiacos, toda do konca prvega polčasa so se Turki povsem približali (33:32) in nato vodili. Georgios Printezis (26 točk, rekord kariere; met za tri 4/7) je ob koncu tretje četrtine odigral glavno vlogo pri delnem izidu 7:0, s katerim so gostitelji znova prevzeli vajeti v svoje roke (43:42). Bilo je že 65:58, a so 50 sekund pred koncem gostje znižali na 65:62. Kyle Hines je nato dobro skočil v napadu, vse dvome o zmagovalcu pa je s črte prostih metov razrešil Vassilis Spanoulis. Saša Vujačić je za Anadolu v 27 minutah prispeval 4 točke.
Barcelona je že v torek po podaljšku z 72:70 strla odpor Panathinaikosa.
Evroliga (M), četrtfinale, prve tekme

CSKA MOSKVA - CAJA LABORAL 1:0
89:78 (26:19, 24:16, 23:23, 16:20)
Weems 19, Teodosić 17, Krstić in Kaun po 16; Causeur 17, Nocioni 16.
OLYMPIACOS - ANADOLU EFES 1:0
67:62 (17:15, 16:17, 17:14, 17:16)
Printezis 26, Spanoulis 9, Law 7; Gönlum 17, Lucas 10 ... Vujačić 4 (za dve 2/6, za tri 0/3) in 5 skokov v 27 minutah.
REAL MADRID - MACCABI 1:0
79:53 (14:23, 24:4, 21:16, 20:10)
Fernandez 15, Mirotić 14, Rodriguez 10 ... Begić 5 (za dve 2/5) in 3 skoki v 18 minutah; James in Hickman po 9.
Odigrano v torek:
BARCELONA
- PANATHINAIKOS 1:0
72:70 (11:21, 23:11, 11:19, 19:13) - po podaljšku
Navarro 14, Sada in Tomić po 13, Jawai 9, Lorbek 0 točk (iz igre 0/1) in 6 skokov v 19 minutah; Gist in Lasme 14, Diamantidis 10, Ukić 9.
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage. Druge tekme bodo v četrtek in petek.