Stankovićev pokalIHasanu Rizviču je dve sekundi pred koncem po Jagodnikovi podaji ušla žoga. Novozelandci so povedli s 74:72, Čapinova trojka 1,6 sekunde pred koncem pa je zgrešila cilj. Foto: Stankovićev pokal
Goran Jagodnik in Uroš Slokar
Uroš Slokar je po poškodbi proti Novi Zelandiji prvič zaigral, Goran Jagodnik pa je ob odsotnosti Raše Nesteroviča prevzel vlgo kapetana in je pravi vodja na igrišču. Foto: Stankovićev pokal

Kiviji so tekmo, na kateri je prvič na Kitajskem zaigral tudi Uroš Slokar, bolje začeli in v 7. minuti vodili s 14:8. Sledila je slovenska serija 14:2 do začetka drugega dela in izenačena igra do tretje četrtine. Takrat je eksplodiral kapetan Jagodnik (17) in prinesel vodstvo s 56:48, ki pa se je ob njegovem odhodu na klop začelo topiti. Slovenija do 34. minute ni dosegla koša, Novozelandci pa so izenačili na 69 v 39. minuti.

Nato so zadevali le še iz prostih metov, Aleksander Čapin je odgovoril s trojko (72:71), a po novih točkah nasprotnikov, ki so zabeležili prvo zmago na turnirju, zgrešil novo za zmago.

Izjava Aleša Pipana: "Za poraz smo krivi sami. Menim, da je prišel pravi čas, saj smo tokrat igrali zelo nespametno, kar velja predvsem za napad. Prehitro smo zaključevali akcije, se odločali za mete in bili izjemno nestrpni. Boljši del naše igre je bila obramba, s katero smo se dobro kosali s telesno močnejšimi tekmeci. Poudaril bi še, da smo izgubili preveč žog, zato lahko rečem le, da si zmage tokrat pač nismo zaslužili."