Rašo Nesterovič se je boril z Lazarosom Papadopoulosom. Foto: EPA
Goran Jagodnik
Goran Jagodnik je bil v prvi četrtini zelo razpoložen. Foto: KZS
Aleš Pipan
Aleš Pipan je lahko zadovoljen s prikazanim na pripravljalnih tekmah. Foto: Reuters
Košarkarji tretji v Atenah

Slovenci so turnir v Atenah sklenili z zmago nad Italijo in porazoma proti Litvi in Grčiji. Proti gostiteljem so se odlično upirali v prvem polčasu, potem pa se je v nadaljevanju poznala daljša klop pri Grkih, ki so osvojili turnir v Atenah, saj so dobili vse tri tekme. Z 78:71 so premagali Litvo, z 72:62 pa še Italijo.

Sijajen začetek "Jagode"
Selektor Aleš Pipan ni mogel računati na poškodovana Jako Lakoviča in Aleksandra Ćapina. V prvi peterki so začeli Goran Dragić, Domen Lorbek, Goran Jagodnik, Matjaž Smodiš in Rašo Nesterovič. Na začetku prve četrtine sta se ekipi ves čas izmenjevali v vodstvu. V 7. minuti je bilo 12:12. Ob koncu prvih 10 minut se je razigral Goran Jagodnik. Po njegovi trojki in košu so Slovenci povedli z 19:15. "Jagoda" je ob koncu prve četrtine (16:19) dosegel že 10 točk.

Gostitelji ob polčasu ujeli priključek
Na začetku druge četrtine je Pipan v igro namesto centrskega para Smodiš-Nesterovič poslal Uroša Slokarja in Erazma Lorbka. Priložnost je dobil tudi Jaka Klobuičar, saj je ob prodoru hudo krvavitev iz nosa staknil Goran Dragič. Izjemni Jagodnik je z novo trojko na še povečal prednost in v 12. minuti so gostje vodili s 24:18, selektor Grčije Panagiotis Giannakis pa je vzel minuto odmora. Grki so se prebudili in znižali na 27:28. Grki so s trojko Vasilisa Spanoulisa ob polčasu ujeli priključek (40:41).

Grki nanizali 14 točk zapored
Drugi polčas je s trojko začel Matjaž Smodiš. Gostitelji so z delnim izidom 7:0 povedli z 49:44, po trojakh Domna Lorbka in Klobučarja je Slovenija na polovici tretje četrtine znova prevzela pobudo (49:52). Giannakis je precej menjal igralce in le ujel pravo peterko, ki je z delnim 14:0 v 29. minuti povedla s 63:52 in 7.500 gledalcev v dvorani OAKA je bilo navdušenih.

Ob koncu še poškodba Slokarja
Grki so na začetku zadnje četrtine povečali vodstvo na 14 točk (68:54), ki pa so ga Slovenci zmanjšali na 63:70. V koncu tekme je prišla do izraza večja izbira igralcev pri Grkih. Ob koncu je prejel udarec v desno oko še Uroš Slokar, Grki pa so še povečali prednost in na koncu zasluženo zmagali.

Grki so vrnili za poraz v Strasbourgu
Slovenci bodo pripravljalne tekme sklenili v soboto, ko v Maribor prihajajo Francozi. Na prijateljskem turnirju v Strasbourgu pred dvema tednoma so Slovenci premagali aktualne evropske prvake s 65:54.