Aleksandar Čapin je bil prvi strelec slovenske reprezentance. Foto: RTV SLO
Jaka Klobučar
Jaka Klobučar je debitiral v članskem dresu. Foto: KZS

Potem ko na Kitajsko ni odpotovala četverica Rašo Nesterovič, Erazem Lorbek, Jaka Lakovič in Matjaž Smodiš, selektor Aleš Pipan ni mogel računati niti na Uroša Slokarja, ki ima težave s stopali. Kljub temu zmaga ni bila vprašljiva. Američani so sicer povedli s 30:29 (12.), a temu je sledil slovenski niz 17:1 in visoko vodstvo ob polčasu (52:36).

Na krilih najboljših strelcev Aleksandra Čapina (21) in Emirja Preldžiča (17) je prednost v 29. minuti narasla na 20 točk (73:53), tako da dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Pipanovi varovanci so si v zadnjem delu lahko privoščili nekoliko lagodnejšo igro. Na preostalih dveh tekmah je Angola s 67:55 premagala Novo Zelandijo, Kitajska pa s 64:62 Venezuelo.