Rudy Fernandez in Pau Gasol sta si takole po koncu tekme skočila v objem. Foto: EPA
Rusija bo v finalu lovila prvi naslov prvakov po letu 1985, takrat seveda kot Sovjetska zveza. Foto: Reuters
Andrej Kirilenko in Ramunas Šiškauskas
Ključna moža Rusije in Litve Andrej Kirilenko in Ramunas Šiškauskas v boju pod košem. Foto: Reuters
Theodoros Papaloukas
Theodoros Papaloukas ni ponovil predstave, ki jo je prikazal proti Sloveniji. Foto: Reuters

Gostiteljica turnirja Španija je težje od pričakovanj Grčijo premagala z 82:76. V večernem obračunu so Rusi v drugi četrtini ušli na plus 19. Litva je uspela izenačiti, ne pa tudi prvič na tekmi povesti. Na koncu je bilo 86:74 in Litva, ki so jo vsi videli v finalu, se bo borila le za bronasto medaljo.

Papaloukas povsem odrezan
Španci so v prvem delu prvenstva s 76:58 ugnali Grke, tokrat pa se mučili do konca. Špansko ladjo sta na površju vseskozi držala Pau Gasol in Juan Carlos Navarro (trojke 5/6), saj je vsak dosegel po 23 točk. Gostitelji so blesteli pri prostih in od 28 zgrešili le enega. Grki so imeli le enega razpoloženega igralca, Vassilisa Spanoulisa (24). Neviden je bil junak zmage proti Sloveniji Theodoros Papaloukas (3).

Litva niti enkrat ni vodila
Litva je za prvi koš iz igre potrebovala skoraj pet minut. Rusi so pridno polnili njihov koš in povedli za 19. Litva je po petih zaporednih točkah Ramunasa Šiškauskasa izenačila na 52. Sledil je hiter ruski odgovor in vodstvo s 65:54. Dobri dve minuti in pol pred koncem je bilo še vse odprto (80:74), toda Litva, ki jo je v igri držal le Šiškauskas (na koncu 30 točk) nato ni dosegla niti točke več. Za zmagovalce je Andrej Kirilenko ob metu za dve 9/11 dosegel 29 točk.

Slovenija je v boju za mesta od 5 do 8 izgubila proti Nemčiji s 65:69.