Gašper Vidmar se je sijajno kosal s kitajskimi centri. Foto: KZS
Aleš Pipan
Slovenski selektor Aleš Pipan je bil nekajkrat nezadovoljen s sodniško odločitvijo. Foto: KZS

Pipanovi varovanci so si prvo večjo prednost priigrali sredi druge četrtine, ko je bilo po trojki Gorana Jagodnika (17) 39:26. Po odmoru so se Kitajci približali le na -5, a so jih Slovenci kmalu umirili. Še več, Aleksandar Čapin je z dvema trojkama ob koncu četrtine poskrbel za najvišje vodstvo na tekmi - 67:52.

Zadnji del je s 5 točkami zapored odprl 19-letni Vidmar in v 32. minuti še povišal prednost (72:55). Kitajci, seveda brez Jaa Minga, so nato ob podpori publike poskušali s preobratom, a jim je zmanjkalo precej več, kot kaže izid. Tako kot na prvi tekmi tudi tokrat ni igral Uroš Slokar, ki ima težave s poškodbo stopala.