Tony Parker se je z italijanskimi branilci poigraval na vse mogoče načine. Foto: Reuters
Viktor Hrijapa, Andrej Kirilenko in John Holden
Vodilni ruski košarkar Andrej Kirilenko se je ob visokem vodstvu proti Izraelu z nasmeškom usedel na klop. Foto: Reuters
Hrvaški košarkarji
Hrvaški košarkarji na čelu s selektorjem Jasminom Repešo so se za poraz proti Latviji nekoliko odkupili svojim navijačem. Foto: EPA
Milan Gurović in Theo Papalukas
Vodilna igralca svojih reprezentanc Milan Gurović in Theo Papalukas sta si imela na obračunu v Granadi veliko za povedati. Foto: Reuters
Jorge Garbajosa
Potem ko je Jorge Garbajosa tik pred zdajci od Toronta dobil dovoljenje za nastop, pridno polni koše v Španiji. Ob zmagi proti Latviji s 93:77 je dosegel 12 točk. Foto: Reuters

Azzurri, ki jih je v ponedeljek sestrelila Lakovičeva trojka, so v tekmo šli udarno in prek velikega dolžnika Andree Bargnanija povedli s 7:0, ob polčasu pa še vodili za pet (36:31). Rezultat je bil izenačen do treh minut pred koncem (60:60), ko so trikolori naredili delni izid 9:0, Parker je v tem nizu zabil štiri točke.

Galski petelini so se z drugo zmago že uvrstili v Madrid, tako kot Rusi, Nemci, Grki, Španci in Litovci.

Šaras olajšal delo kolegom
Ti so že v prvi četrtini povozili Čehe in se sprehodili do druge zmage (95:75). Šarunas Jasikevičius je v prvih desetih minutah zbral 10 točk ter po dva skoka in podaji. Statistike potem ni več izpopolnil, je pa s predstavo v prvi četrtini, ki jo je Litva dobila s 32:15, močno olajšal delo svojim kolegom. Čehi so 25 točk prednosti znižali na 12, nato pa sta dvome o zmagovalcu z zadetima trojkama odpravila Ksistof Lavrinovič in Linas Kleiza.

Ndikoudis prevesil tehtnico
Grčija in Srbija sta odigrali trdo in izenačeno srečanje, o čemer pričata že končni rezultat 68:67 in podaljšek. Do njega so Srbi prišli po nemogoči trojki Milana Gurovića za 56:56, potem ko je krilni igralec še spektakularneje odgovoril na atraktivno zabijanje Demosa Ndikoudisa. Ta je v dodatnih petih minutah 40 sekund pred koncem zadel trojko za 68:64 in dokončno pokopal ekipo Moke Slavnića.

Nemci raztrgali Turke
Nemci so na Palma de Mallorci raztrgali Turke. Dirk Nowitzki (24) je v drugi četrtini dosegel osem zaporednih točk in svojo reprezentanco popeljal do vodstva s 40:25. Turki na začetku drugega dela niso zadeli nekaj manj kot pet minut in zaostali za neulovljivih 21 točk (48:27).