Resda tekmeci niso bili prav atraktivni, a zmaga je zmaga in mladi slovenski košarkarji se veselijo medalj in denarne nagrade 60 tisoč ameriških dolarjev. Foto: Reuters

Slovenci so z nizom 9:0 v prvi četrtini hitro dali vedeti, kdo je gospodar na igrišču. Prednost je narasla na 26:13 in pred polčasom na 33:18. Z zavzeto obrambo tekmecem niso pustili dihati, v napadu pa sta bila najučinkovitejša Aleksander Čapin (16 točk) in Goran Jagodnik (14). Med strelce se je vpisala vsa deseterica.

Slovenija je v Macau odigrala pet tekem in štirikrat zmagala. Pomlajeni ekipi se bodo v ponedeljek na pripravah v Kranjski Gori pridružili Rašo Nesterovič, Matjaž Smodiš, Jaka Lakovič in Erazem Lorbek.

SLOVENIJA - ANGOLA 78:51 (19:10, 17:15, 28:15, 14:11)
Čebular 8, Preldžič 5, Čapin 16, Dragič 5, Klobučar 1, Slokar 2, Jagodnik 14, D. Lorbek 8, Rizvič 8 in Vidmar 11.