23-letni in 213 cm visoki Jonas Valančiunas je v skoraj 39 minutah igre na parketu dosegel 26 točk ob metu iz igre 11/13. Poleg tega je v statistiko dodal še 15 skokov. Foto: Reuters
Danilo Gallinari
Danilo Gallinari je pol minute pred koncem rednega dela izenačil na 79:79 in izsilil podaljšek. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Organizator igre Miloš Teodosić je bil spet med najboljšimi v srbski reprezentanci. V statistiko je vpisal dvojnega dvojčka: 12 točk in 14 podaj. Foto: EPA
Jan Vesely
Jan Vesely je 23 točkam dodal še deset skokov. Iz igre je metal 10/12, proste mete pa 3/7. Foto: EPA

Litovci so bili v izjemno izenačeni tekmi bliže zmagi že po rednem delu, a je Italijanom s košem pol minute pred koncem podaljšek zagotovil Danilo Gallinari.

Litva je nato v petminutnem dodatku prevzela pobudo. Pri 81:81 sta Paulius Jankunas in Mantas Kalnietis Balte odpeljala na +5. Le malo pozneje je usodo azzurrov s štirimi točkami zapored zapečatil (90:83) najboljši igralec tekme Jonas Valančiunas. Litovski "hrust" je srečanje končal s 26 točkami in 15 skoki. Pri Italiji je bil najučinkovitejši Andrea Bargnani (21).
Srbija ni šla po poti Hrvaške
V prvi tekmi dneva je Srbija upravičila vlogo favoritov in z 89:75 premagala Čehe, ki tako niso ponovili presenečenja iz osmine finala. Tam je namreč Češka senzacionalno izločila (80:59) Hrvaško. Čehi so se tudi tokrat dobro upirali, a ob koncu sta vendarle prišli do izraza kakovostna premoč in daljša klop Srbije.

Čehi prišli le na -4
Srbi so po izenačeni prvi četrtini (21:21), v kateri je Češka povedla z 12:5, polčas dobili s 45:41. Sredi tretje četrtine so že ušli na +10 (63:53), a se je Češka na krilih Tomaša Satoranskega, ki je kar 18 od svojih 20 točk dosegel v drugem polčasu, pred zadnjo četrtino približala na 67:63.

Bjelica, Bogdanović in Erceg zatrli češke apetite
Čehi so pri 77:70 še držali priključek, nato pa je Nemanja Bjelica zadel "ubijalsko" trojko za +10 v zadnji sekundi napada. Ko sta koša dodala še Bogdan Bogdanović in Zoran Erceg (84:72), je bil odpor Češke zlomljen. Čehi so vzeli minuto odmora, a je po njej Bogdanović zadel novo trojko (87:72). Vesely je bil s 23 točkami in 10 skoki najučinkovitejši mož srečanja.