Zoran Dragić in soigralci so v zadnji četrtini popolnoma nadigrali Panathinaikos. Foto: EPA

Moskovčani so se veselili že pete zaporedne zmage v Evroligi. Bavarci so imeli ob odmoru še tri točke naskoka (39:36), nato pa je CSKA izvedel preobrat v tretji četrtini in še povišal naskok v zadnjih desetih minutah.

Nikola Milutinov je zablestel z 18 točkami in osmimi skoki. Zadel je vseh osem metov za dve točki. Mike James je bil najboljši strelec tekme s 25 točkami.

Obe ekipi sta imeli težave pri metih za tri točke. Gostje so zadeli le šest trojk iz 26 poskusov. Le osemkrat so poskusili igralci Bayerna, zadeli pa so le trikrat, kar je negativni klubski rekord v Evroligi.

Klemen Prepelič (fotografija je arhivska) je potrdil odlično formo. Foto: EPA

Dragić z Baskonio do gladke zmage
Košarkarji Baskonie so ugnali Panathinaikos s 93:72. Zoran Dragić je prispeval šest točk. Zadnjo četrtino so španski prvaki dobili kar s 27:14. To je bila njihova četrta zmaga v tej sezoni.

22 točk Prepeliča za zmago nad Maccabijem
V petek je znova odlično odigral Klemen Prepelič, ki je bil z 22 točkami najboljši strelec Valencie ob zmagi nad Maccabijem z 82:80. Prepelič je na igrišču prebil 28 minut. Iz igre je metal 8/11, trojke 4/6. Odločilni koš za zmago Valencie je dve sekundi pred koncem dosegel Sam van Rossom.

Valencia z 22 točkami Prepeliča v napeti končnici ugnala Maccabi

10. krog:
HIMKI MOSKVA - ANADOLU EFES
77:105 (30:29, 21:29, 12:28, 14:19)
Mickey in Timma po 13, Monroe 10; Simon 24, Larkin 20, Pleiss 18.

BASKONIA - PANATHINAIKOS
93:72 (20:23, 26:16, 20:19, 27:14)
Vildoza in Peters po 19 ... Dragić 6 (2/6 za dve, 0/2 za tri), 4 skoki in 4 podaje v 16 minutah; Papapetrou 17, Nedović 15.

BAYERN - CSKA MOSKVA
81:89 (17:18, 22:18, 21:28, 21:25)
Baldwin 19, Reynolds 18 in 8 skokov, Šiško 5 (1/5 za dve, 1/3 za tri), 4 podaje in 1 skok v 21 minutah; James 25, Milutinov 18 (8/8 za dve) in 12 skokov, Hilliard 14, Clyburn 13.

82:80 (19:17, 24:20, 15:22, 24:21)
Prepelič 22 (met za dve 4/5, za tri 4/6) v 28 minutah, Williams 15, Tobey 12; Wilbekin 25.