Alenu Omiću je ob bleščečem metu iz igre uspel prvi dvojni dvojček v Evroligi (25 točk in 10 skokov), Luka Dončić pa se je izkazal s 24 točkami in 9 skoki, predvsem pa je na koncu zadel trojko za zmago Reala. Foto: MMC RTV SLO/Tilen Jamnik
Dončića so po tekmi pričakali tudi številni slovenski novinarji. Foto: MMC RTV SLO/Tina Hacler
Omić blestel, a Dončić še boljši

V izjemni tekmi 29. kroga Evrolige so v dvorani Aleksandra Nikolića uživali predvsem številni slovenski ljubitelji košarke. Zdelo se je celo, da bi lahko Dončiću nepričakovano šov ukradel center Crvene zvezde in nekdanji slovenski reprezentant Alen Omić, saj je šest sekund pred koncem izenačil na 79 in dosegel že svojo 25. točko. Ob tem je imel še 10 skokov, kar je njegov prvi dvojni dvojček v Evroligi.

Spet MVP kroga
Toda zadnjo besedo je imel Dončić, ki je iz ritma vrgel Ognjena Dobrića in v svojem slogu zadel trojko. Dončić je tako spet MVP kroga, Real pa je še bližje mestu med najboljšo četverico, ki prinaša prednost domačega igrišča v četrtfinalu. V zadnjem krogu predtekmovanja bo Real igral proti Brose Bambergu.

Edina črna pika: izgubljene žoge
Real je tekmo odprl z delnim izidom 0:10 (Dončić 5 točk v tem nizu) in dolgo držal rahlo prednost. Slovenski as je posebej izstopal v prvi četrtini, ko je dosegel 12 točk (iz igre 4/5, prosti meti 3/5) in temu dodal štiri skoke. V 32. minuti je Dončić po svoji šesti izgubljeni žogi naredil nešportno osebno napako, Crvena zvezda je to izkoristila in po akciji Omića povedla s 66:64.

Crveni zvezdi uspel delni izid 13:0
Real kar ni mogel zadihati, saj v prvih štirih minutah zadnje četrtine ni dosegel nobene točke, Crvena zvezda pa je naredila delni izid 13:0 in povedla s 70:64. Vseeno je v zadnjo minuto Real krenil s prednostjo. Ko je 40 sekund pred koncem izigral obrambo Crvene zvezde, pod košem pa je neovirano zadel Trey Thompson, je bila prednost 75:79. James Feldeine in Alen Omić sta poskrbela za izenačenje, toda Realu oziroma Dončiću je tudi šest sekund dolg zadnji napad zadostoval za novo zmago.

Video zadnje akcije si lahko ogledate spodaj.

EVROLIGA - 29. krog:
CRVENA ZVEZDA - REAL MADRID
79:82 (20:27, 19:16, 18:21, 22:18)
5.750; Omić 25 (11/13 za dve) in 10 skokov v 25 min, Feldeine 18, Dobrić 12; Dončić 24 (4/5 za dve, 3/7 za tri), 9 skokov, 4 podaje, 3 ukradene žoge in 7 izgubljenih žog v 31 minutah, Reyes 14, Thompkins 11, Tavares 8, Randolph 7.

UNICAJA MALAGA - OLYMPIACOS
87:85 (19:22, 29:11, 7:23, 20:18) po podaljšku
Nedović 17, McCallum 13; Spanoulis 15, Milutinov 10 točk in 12 skokov.

ŽALGIRIS - CSKA MOSKVA
85:73 (23:18, 25:24, 16:18, 21:13)
Davies 17, Pangos 15 ... Udrih 9 (3/4 za dve, 1/1 za tri) in 3 skoki v 19 minutah; De Colo 18, Hines 12.

PANATHINAIKOS - VALENCIA
75:56 (23:13, 17:18, 17:16, 18:9)
Calathes 17 točk in 10 podaj; Green 10.

BASKONIA - MACCABI
83:72 (22:18, 16:16, 18:19, 27:19)
Voigtmann 14, Garino 11, Beaubois 10; Jackson 14, Thomas in Parakhouski 12.
HIMKI - FENERBAHČE
64:73 (18:20, 20:17, 15:22, 11:14)
Šved 19; Wanamaker 14, Melli in Nunnally po 12.
ANADOLU EFES - BARCELONA
83:107 (19:23, 15:32, 33:26, 16:26)
Motum 19, Weems 17; Heurtel 20, Claver 16 (4/4 za tri), Tomić 15.
BROSE BAMBERG - OLIMPIA MILANO
78:83 (23:28, 20:15, 21:17, 14:23)
Hackett 17, Radošević 13 ... Nikolić 0 (0/2 za dve, 0/2 za tri) in 3 podaje v 20 minutah; Micov 14, M'Baye 13, Cinciarini in Gudaitis po 12.